בית משפט השלום בחיפה האריך הבוקר (רביעי) בשבוע את מעצרו של הצעיר משפרעם שביצע את פיגוע הדריסה בעכו לפני 10 ימים. סנגורו דוחה בתוקף את קביעת המשטרה כי מדובר בפיגוע טרור ואומר: "הוא לא קשור לדאע"ש ולא לחמאס, מדובר בתאונת דרכים ונוכיח זאת במהלך המשפט".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הדיון בהארכת המעצר נערך בהיעדרו של החשוד, שעדיין מאושפז בבית החולים לאחר שנורה על ידי חיילים בזירה ונפצע באורח קשה. מסתמן שבימים הקרובים תוגש נגדו הצהרת תובע וכתב אישום.

סנגורו, עו"ד עאדל דבאח, אמר לחדשות Online: "אני חוזר ומדגיש שלא מדובר בפיגוע. זה שחמאס נטל אחריות לא אומר שהוא קשור לארגון. אין לו או לבני משפחתו קשר לשום ארגון טרור ואנחנו מקווים שהאמת תצא לאור בימים הקרובים ונוכיח שלא מדובר בפיגוע אלא בתאונה".

זירת הדריסה בעכו (צילום: חדשות Mivzak Live‎)
זירת הדריסה בעכו | צילום: חדשות Mivzak Live‎

יום לאחר המקרה, קבעה המשטרה כי הדריסה בה נפצעו לוחם מג"ב ושני חיילי צה"ל באורח קל היא פיגוע על רקע לאומני. פרטי העבירה שנרשמו בבקשת הארכת המעצר כללו חשד לנסיון לרצח ודריסת חיילים על רקע לאומני.

מהמשטרה נמסר כי החשוד, תושב שפרעם כבן 26, קיבל לפני האירוע דוח תנועה על סך 1,000 שקלים. כשגילה את הדוח יצא למסע הדריסה, כשתחילה הוא דורס שוטר מג"ב ולאחר מכן מגיע לשוק העירוני ופוגע בעוד שני חיילים. בתחילה חשבו כי לא מדובר בפיגוע, אך לאחר זמן קצר הודיעה המשטרה כי "מתחקור האירוע, לרבות ממצאי הזירה וחומרי התיעוד, עולה כי מדובר בפיגוע על רקע לאומני".