73 טון מצות, ההכנות בצה"ל (צילום: דו"צ)
73 טון מצות, ההכנות בצה"ל | צילום: דו"צ

בצה"ל פרסמו היום (שני) את ההכנות שמתבצעות לקראת ליל הסדר וחג הפסח ביחידות צה"ל השונות. בין היתר הוכנו יותר מ-73 טון מצות, 14 טון שוקולד למריחה לטובת החיילים שיבלו את החג בבסיס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גם השנה בבסיסי צה"ל ברחבי הארץ נערכות הכנות לקראת החג כשבמערך המזון מכינים "תפריט מיוחד ועשיר - הכולל פריטי מזון לצורך קיום סדר פסח כהלכתו".

לקראת החג רכשו בצה"ל 264 טון בשרים מסוגים שונים, 38 טון של שניצלים כשרים לפסח וכ-27 אלף יחידות חרוסת. לקינוח יסופקו לחיילים בנוסף לשוקולד למריחה גם 7 טון וחצי של עוגות ועוגיות כשרות.

הכנות צה"ל לקראת הפסח (צילום: דו"צ)
הכנות צה"ל לקראת הפסח | צילום: דו"צ

בין היתר יסופקו לבסיסים השונים ברחבי הארץ 13 טון וחצי של קמח כשר, 230 אלף לחמניות כשרות ו-23 אלף כופתאות מקמח מצה. בעבור החיילים השוהים במוצבים, בתצפיות ובפילבוקסים, יונפקו על ידי הרבנות הצבאית כ-4,800 מנות סדר אישיות.

בצה"ל מדגישים כי יינתן מענה מלא לחיילים טבעונים, בעלי רגישות לגלוטן ואלרגנים על בסיס מנות מוכנות כשרות.

לפני כניסת החג ייפגשו הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, וראש אכ"א, האלוף מוטי אלמוז עם כ-400 חיילים וחיילות בודדים העורכים את הסדר בכפר הנופש של "יחד למען החייל" בגבעת אולגה לרגל החג.

מצה"ל נמסר כי "לאורך החג ימשיכו הלוחמים בכל גבולות המדינה לבצע את משימות הביטחון השוטפות, על מנת לשמור על בטחון אזרחי מדינת ישראל ולהבטיח חג שמח ושקט".