ארכיון (צילום: רויטרס)
ארכיון | צילום: רויטרס

היום (ראשון) הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שב"כ ומשטרת ישראל נעצר החודש תושב טייבה כבן 26, בחשד לתמיכה בארגון הטרור דאע"ש. כמו כן חשוד הצעיר, חסן חאלד טאהר שיך יוסף, כי התכוון לבצע פיגועים בהשראת הארגון. היום הגישה נגדו הפרקליטות כתב אישום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מהחקירה עולה כי בין השנים 2014-2015 החל יוסף בתהליך התחזקות בדת והתקרבות לארגון המדינה האיסלמית, התחזקות במסגרתה צרך תכנים הקשורים לארגון באינטרנט ובחן את האפשרות להצטרפות לשורות הארגון בסוריה. כמו כן צפה יוסף בחומרי הדרכה להכנת חומר נפץ ואף ניסה לשכנע אדם אחר לרכוש עמו אמל''ח מסוג M-16.

במהלך קיץ 2017, במקביל לאירועי המחאה בהר הבית על רקע הצבת המגנומטרים, ניסה יוסף לשכנע אחרים להצטרף אליו לצורך ביצוע פיגועים במתווים שונים, ובכלל זה פיגוע ירי בירושלים, פיגוע מכונית תופת מול תחנת המשטרה קדמה בטייבה ופיגוע דקירה.

מהחקירה עולה כי כלל הגורמים אליהם פנה סירבו להצעותיו והתנערו ממנו. בשל הסירוב בו נתקל שובשו כוונותיו, שכן חשש להוציא לפועל פיגוע באופן עצמאי. "חקירת הנדון מלמדת כי להתנערות הסביבה הקרובה, היה משקל חשוב בשיבוש תכניותיו למימוש פעילות טרור", נמסר בהודעת שב"כ.

ביקש לבצע פיגוע על רעק מהומות המגנומטרים (צילום: חדשות 2)
ביקש לבצע פיגוע על רעק מהומות המגנומטרים | צילום: חדשות 2

"שירות הביטחון הכללי רואה בישראלים תומכי ארגון המדינה האיסלמית כאיום בטחוני חמור", הוסיפו בארגון. "לפיכך, ימשיך במעקב הדוק אחר החשודים, וינקוט באמצעי האכיפה הנדרשים במטרה למנוע את הפצת משנתו של הארגון בישראל, כמו גם את יציאתם של ישראלים ללחימה בשורות הארגון".

עוד נכתב בבקשת מעצרו של החשוד כי: "מסוכנותו הרבה של המשיב נלמדת מפניותיו החוזרות לאחרים ומהעיסוק המתמשך בנושא הן ברובד הגלוי והן ברובד הסמוי. רק באורח פלא, ולאור העובדה שכל האחרים אליהם פנה המשיב בהצעותיו השונות סירבו, המשיב לא הוציא את תכנוניו אל הפועל. לא ניתן לשער עד כמה מסוכן היה, אם אחד מהם היה נענה להפצרותיו של המשיב".