מפקד פיקוד הדרום האלוף אייל זמיר התייחס היום (ראשון) במהלך טקס החלפת מפקד לאוגדה 252 להסלמה הביטחונית ברצועה. "מי שמבקש לערער את ביטחון ישראל יתקל בתגובה נחושה", אמר האלוף. "לא נימנע להפעיל עוצמה רבה ככל שיידרש".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האלוף זמיר אמר כי הפיגוע שהתרחש על הגדר אתמול הוא אירוע טרור חמור. "זוהי הוכחה נוספת לשימוש של החמאס וארגוני הטרור בהפרות הסדר במרחב הגדר ככסות לטרור", סיפר הקצין הבכיר. "לא נסכים לביסוס מציאות זו בשטח".

מפקד הפיקוד טען כי ארגון החמאס הוא האחראי הבלעדי לכל המתרחש ברצועה, וכי האחריות היא עליו. "חמאס אחראי לכל המתרחש בעזה וממנה, מעל ומתחת לקרקע, הוא האחראי על חיי אזרחי עזה", אמר זמיר.

האלוף אייל זמיר (ארכיון) (צילום: פלאש 90, גפן רזניק)
האלוף אייל זמיר (ארכיון) | צילום: פלאש 90, גפן רזניק

"מי שמבקש לערער את ביטחון ישראל יתקל בתגובה נחושה, מבוססת מודיעין, באוויר, יבשה ובים", הוסיף האלוף זמיר. "בידינו עוצמה רבה, ולצד הרצון לשמר יציבות ולהימנע מהסלמה לא נימנע להפעילה ככל שיידרש".

מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה ברצועת עזה והפציצו 10 מטרות נוספות של ארגון חמאס, בנוסף ל-8 שהופצצו אמש, ביניהן מנהרת טרור התקפית שנחפרה משכונת זיתון לעבר שטח ישראל, מתחם צבאי במרחב נצרים השייך ל"מערכים צבאיים ייחודיים" של הארגון, אתרים לייצור אמצעי לחימה ומתחם צבאי במרחב חאן-יונס. כמו כן, הותקפו שתי עמדות תצפית באמצעות טנק.

תקיפות צה"ל בוצעה בתגובה לפיצוץ מטען החבלה בגבול עזה אתמול, בו נפצעו ארבעה חיילים ובהם 2 באורח קשה. במהלך הלילה נשמעו מספר אזעקות שווא בדרום הארץ. סמוך לשעה 02:30 בלילה הופעלה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה.