ניסיון לינץ' בשני חיילים שטעו בדרך ונכנסו לג'נין: רכב צבאי ובו חייל וחיילת נכנס היום (שני) בשוגג לעיר הפלסטינית והותקף על ידי המון זועם. שוטרים פלסטינים שהוזעקו למקום חילצו את החיילים מידי עשרות התוקפים והעבירו אותם לידי אנשי המנהל האזרחי. החייל נפצע באורח קל והחיילת נפצעה קל-בינוני ופונתה לבית חולים, כשהיא סובלת מחבלות. נשקו של אחד מהם נגנב במהלך המהומה וכעת פועלים לאתרו.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החיילת שהותקפה בג'נין, פברואר השנה (צילום: חדשות)
החיילת שנפצעה מידויי האבנים | צילום: חדשות

הרכב הצבאי השייך לאגף התקשוב נכנס לג'נין בשל טעות בניווט. תוך זמן קצר הקיפו את החיילים עשרות פלסטינים מכל הכיוונים והחלו לצעוק ולזרוק אבנים שניפצו את השמשות. בתיעוד מהאירוע ניתן לראות את ההמון רודף אחרי הרכב ולאחר מכן את שני החיילם יושבים בפנים לאחר שהשוטרים הפלסטינים כבר הרחיקו את המתפרעים.

השוטרים פלסטינים לקחו את שני החיילים ברכבם והעבירו אותם לאנשי המנהל האזרחי ולאחר מכן נסעו לחלץ את הרכב הצבאי והעבירו אותו למחסום ג'למה. נשקו של אחד החיילים נגנב מהרכב והשוטרים הפלסטינים פועלים כעת להשבתו.

"היה פה אירוע עם פוטניאל מסוכן מאוד שנגמר כך רק בזכות התפקוד של השוטרים הפלסטינים והתיאום מול המנהל האזרחי", אמר גורם צבאי.

זירת האירוע, היום
זירת האירוע, היום | צילום:

החיילת, שנפצעה קל מזכוכיות השמשה שנופצה, סיפרה: "תוך זמן קצר הקיפו אותנו המונים, שברו את החלון וניסו לפגוע בנו. זה היה ממש לינץ'. מה שיכולתי לעשות זה רק לצעוק עד שחילצו אותנו". היא פונתה לבית החולים העמק בעפולה במצב קל-בינוני כשהיא סובלת מחבלות.

מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר רכב צבאי נכנס בשוגג לעיר ג'נין. סביב הרכב התפתחה הפרת סדר אלימה שכללה יידוי אבנים, כתוצאה מכך נפצעו שני חיילים צה"ל, חיילת פונתה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. נשקו של אחד מהחיילים נגנב. הרכב יצא מהעיר בתיאום המנהל האזרחי. האירוע מתוחקר".