שוטר מג"ב ושני חיילים נפצעו היום (ראשון) בפיגוע דריסה ברחוב יהושפט בעכו, ופונו לבית החולים על ידי צוותים של מד"א לקבלת טיפול רפואי. המחבל נורה ונוטרל על ידי כוחות הביטחון. בתחילה חשבו כי לא מדובר בפיגוע, אך לאחר זמן קצר הודיעה המשטרה כי "מתחקור האירוע, לרבות ממצאי הזירה וחומרי התיעוד, עולה כי מדובר בפיגוע על רקע לאומני".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המרכז הרפואי לגליל עדכן הערב כי מצבם של שני חיילי צה"ל שנפצעו מוסיף להיות בינוני ושוטר מג"ב במצב קל-בינוני. עוד נמסר כי במרכז מטופל גם גבר בן 51, שנחבל בראשו וברגלו בעת שהיה בסמיכות לאירוע. צעירה בת 23 שלקתה בהלם, שוחררה בתום הטיפול לביתה. מצבו של המחבל, בן 26, מוגדר בינוני והוא סובל מפציעות בגפיים.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי המחבל, תושב שפרעם כבן 26, פגע בשוטר עם רכבו, המשיך בנסיעה וסמוך לתחנת הרכבת בעכו פגע בשני הולכי רגל נוספים, חיילים בשנות ה-20 לחייהם. בתחילה חשבו כי הנהג יצא לדרוס כנקמה לאחר שקיבל דוח תנועה, אך במשטרה הבהירו כי החקירה העלתה כי אכן מדובר בפיגוע על רקע לאומני. המפגע פונה מהזירה כשמצבו מוגדר קשה.

"על פי ממצאים ראשוניים, נראה כי בוצעו מספר ניסיונות של הנהג, ערבי בעל ת.ז כחולה שאינו תושב העיר, לדרוס במספר זירות אנשי כוחות בטחון, בדגש על דריסה מכוונת של לובשי מדים - שוטרים וחיילים", הוסיפו במשטרה.

"קיבלנו דיווח על אירוע, ככל הנראה תאונת דרכים או אירוע דריסה, בה נמלט רככב מהמקום", הסביר מנכ"ל מד"א אלי בין. "שיגרנו כוננים למקום שהגיעו תוך דקות ספורות, אז אנו מקבלים דיווח על זירה נוספת ואנחנו מבינים שמדובר באותו דורס. מדובר בפצועים שמוגדרים קל, כולם כבר פונו לבית החולים בנהריה".

זירת האירוע, ארכיון
זירת האירוע | צילום: חדשות Mivzak Live‎
זירת האירוע
זירת האירוע | צילום: חדשות Mivzak Live‎

"כשהגעתי למקום סמוך לתחנת הרכבת ראיתי שני צעירים כבני 20 בהכרה מלאה, הם שכבו בצד הכביש וסבלו מחבלות קלות בראש ובגפיים", סיפר חובש רפואת חירום על אופנוע מד"א דובי ריכטר. "הענקתי להם טיפול רפואי ראשוני, העלתי אותם לאמבולנס ופינינו אותם במצב קל לבי"ח בנהריה. טיפלנו גם בגבר נוסף כבן 51 שנפגע ברגלו ופינינו אותו לבי"ח נהריה במצב קל".

ח"כ זוהיר בהלול, תושב עכו, התייחס לאירוע ואמר כי עכו תמיד הייתה דוגמא לעיר חזקה וערכית, בה מתקיימים חיים משותפים ושכנות חזקה בין תושביה היהודים והערבים. "גם ברגעי המשבר הקשים שידעה העיר, אנו התושבים ידענו להתעלות מעל כל גילויי קיצוניות ואלימות ולחבור יחד לשימור את מרקם החיים המשותף", אמר.

עוד הוסיף בהלול: "כולי תקווה ואמונה כי חקירת המשטרה תגלה כי לא מדובר בפיגוע מכוון, ואני קורא לכל התושבים בעיר לשמור על איפוק וסבלנות. אבקש לאחל החלמה מהירה לפצועים ומקווה שנחזור במהרה לשגרה הבריאה בעיר".