אסירי חמאס לא זוכים לביקורים באופן גורף. לאה... (צילום: Hadas Parush/Flash90,  Abed Rahim Khatib / flash 9)
אסירי חמאס לא זוכים לביקורים באופן גורף. | צילום: Hadas Parush/Flash90, Abed Rahim Khatib / flash 9

המדינה הודיעה היום (חמישי) כי היא לא מאפשרת למשפחות פלסטיניות מהגדה לבקר אסירי חמאס הכלואים בישראל. ההחלטה התקבלה על רקע עתירת משפחת גולדין לבג"ץ במטרה לאסור כניסות הומניטריות של אנשי חמאס מהרצועה לישראל. לפני חודש הורתה הממשלה לאסור על אנשי חמאס מעזה לבקר את קרוביהם בכלא הישראלי, וההחלטה שנמסרה היום היא החמרה נוספת בתנאי האסירים ומשפחותיהם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הדברים נאמרו במהלך דיון משפטי שהתקיים היום בבית המשפט העליון בעתירה שהגישה המשפחה נגד הממשלה והקבינט. מנהל מחלקת הבג"צים בפרקליטות, עורך הדין אבי מילקובסקי, אמר כי בשבועות האחרונים עצרה המדינה גם את ביקורי המשפחות מיו"ש את אסירי החמאס בישראל, וכעת הם אינם זוכים לביקורים באופן גורף.

הדיון שהתקיים היום נסוב בעיקר סביב נושא הכניסות ההומניטריות של אנשי חמאס מהרצועה לצורך טיפולים רפואיים בישראל. משפחת גולדין דרשה למלא את החלטת הקבינט במלואה ולא לאפשר כלל כניסות לישראל: "הגיע הזמן להבהיר לחמאס ואנשיו כי ימי הטיפולים הרפואיים בישראל הסתיימו, ומעתה ועד החזרת החיילים הטיפולים הללו יינתנו בקטר, טורקיה, מצרים וירדן".

במהלך הדין תקף שמחה גולדין את ראש הממשלה ואמר כי החלטת הקבינט בראשותו לא מיושמת. "לו זה אפשרי הייתי דורש להביא את ראש הממשלה לפה כדי לתת תשובות למשפחה ולכל אזרחי ישראל מדוע ההחלטות האלה לא מיושמות. מי שמרחם על אכזרים, מתאכזר למשפחות החיילים החטופים".