בשבת בלילה נתפסה חוליה של מיידי בקבוקי תבערה במארב של לוחמות ולוחמי גדוד לביא הבקעה שפעלו סמוך לכביש 90. החוליה נתפסה במסגרת פעילות יזומה שנמשכה כחודש עד שהביאה למעצר חבריה, שתועדו "על חם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מדובר בחוליה מיריחו שעל פי החשד זרקה בחודש האחרון בקבוקי תבערה לפחות ב-3 מקרים על רכבים ישראלים שנסעו על הציר. בתגובה לכך, הוחלט בגדוד שעושה תעסוקה מבצעית בגזרה לבצע מארבים מדי לילה, עד שלבסוף נתפסה אותה חוליה. 

בפעילות המבצעית אמש הצליחו בגדוד להביא לתפיסת החוליה, שכבר התמקמה בצד הדרך והתכוננה ליידות בקבוקי תבערה נוספים על רכבים ישראליים הנעים על הציר. אלא שאז חברי החוליה הבינו שהם ככל הנראה אותרו והחלו במנוסה, בדיוק אל נקודת התפיסה שהכינו להם.

"זיהינו את החוליה שהתמקמה מבלי לשים לב שהמארב שחיכה להם נמצא שפחות מ-15 מטר משם", אמר סרן יעקב חזות, מפקד פלוגה בגדוד שציין כי שילוב לוחמים ולוחמות עובד מצוין. "שמענו אותם מדברים, מעשנים וראינו אותם מתחילים להכין את בקבוקי התבערה".

"כנראה שאז הם הבינו שמשהו קורה וניסו לברוח - אז התנפלנו עליהם ותפסנו אותם", הוסיף סרן חזות. "מצאנו ברשותם את הבקבוקים והם סיפרו כי תכננו לזרוק אותם על אוטובוס".