תקיפה בסוריה. ארכיון
צילום: חדשות

כלי תקשורת בסוריה דיווחו לפנות בוקר (רביעי) כי כוחות הנ"מ של צבא סוריה הגיבו לתקיפה ישראלית בצפון-מערב דמשק. הדיווחים הגדירו את התקיפה כ"מעשה תוקפנות ישראלי" שנועד לתקוף מתקן מחקר במדינה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי דיווחים בכלי תקשורת זרים, כוחות הנ"מ של צבא סוריה ירו מספר טילים לעבר מטוסים וטילים ישראליים שנורו לעברם. הדיווחים על האירוע התקבלו סביב השעה 04:00, והם מדברים על כך שיעד התקיפה הוא העיר ג'מראיא שבפרברי דמשק. במקום נמצא "מרכז למחקרים מדעיים" שכבר הותקף בדצמבר 2017 ובשנת 2013.

צבא סוריה הודיע כשעה מאוחר יותר כי מטוסי קרב של חיל האוויר הישראלי שחגו מעל שמי לבנון תקפו מתקן צבאי מצפון לדמשק. על פי ההודעה הצבא הצליח להשמיד את רוב הטילים, אך הוא לא פירט לגבי מידת הנזק למתקן או על מספר נפגעים.

"הפיקוד המרכזי של הצבא רואה בישראל אחראית להשלכות המסוכנות של התקיפה", נמסר.

לפני כחודש הודיע צבא סוריה כי ישראל ביצעה סדרת תקיפות לעבר בסיס של צבא אסד בהרי קלמון המזרחיים, צפונית לדמשק. בישראל לא התקבל אז אישור לדיווח או לפגיעה בכלי טיס, כפי שטענו כוחות צבא אסד.

על פי הדיווח הרשמי, סדרת התקיפות החלה בשעה 02:40 כשמטוסים שיגרו טילים מהמרחב האווירי של לבנון לעבר אזור אלקוטיפה. שעה לאחר מכן התבצעה תקיפה נוספת באמצעות טילי קרקע-קרקע ששוגרו מרמת הגולן. התקיפה השלישית התבצעה באמצעות ארבעה טילים ששוגרו מאזור טבריה. צבא סוריה טען כי פתח באש לעבר כלי הטיס והטילים אף הצליחו ליירט כמה מהם.