ארגון העיתונאים גינה היום (רביעי) בחריפות את פעילות המסתערבים באוניברסיטת ביר זית מוקדם יותר, בהם התחפשו הלוחמים לעיתונאים. "התנהגות זו עלולה לסכן עיתונאים אמיתיים הבאים לעשות את עבודתם", כתבו בארגון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ארגון העיתונאים רואה בדאגה את ההתחזות של מסתערבים באוניברסיטת ביר זית לצוות צילום עיתונאי", נמסר מהארגון. "התנהגות זו מהווה פגיעה בחופש העיתונות".

בארגון הפצירו שלא לסכן עיתונאים - גם לצורך פעילות מבצעית וטענו שיפנו למפקדת מג"ב לבקש הבהרות. "עבודת העיתונאים חשובה ואין לסכן עיתונאים - גם לצורך פעילות מבצעית", דרשו. "ארגון העיתונאים יפנה למפקדת מג"ב ויבקש הבהרות על מנת לוודא שהתחזות כאמור לא תישנה".

מוקדם יותר היום פורסם תיעוד מעצר שביצעו כוחות מסתערבים של מג"ב ברמאללה. בתיעוד נראים המסתערבים, שהתחפשו לצוות צילום, עוצרים את המבוקש - יו"ר מועצת התלמידים של אוניברסיטת ביר זית.

בתיעוד נראית קבוצה גדולה של מסתערבים, שהקיפה את החשוד מכל עבר: הלוחמים משתלטים על החשוד ואף בועטים בו - ואז גוררים אותו מהמקום תוך שנשמעות יריות ברקע.

על פי עדי ראייה שהיו במקום, המסתערבים התחזו לצוות צילום שהגיע עם ציוד מלא והחל לראיין את החשוד. "אחד האנשים הזמין אותו והציג את עצמו כעיתונאי, נראה כמו עיתונאי עם מצלמה וכל זה", סיפר סטודנט שהיה עד לאירוע. "בתוך כמה שניות ארבעה אנשים או יותר מכך ביצעו את המעצר".