שר הבינוי וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, יואב גלנט, שיגר היום (שישי) איום נוסף לאירן ואמר כי בפעם הבאה שישראל תידרש לתקוף בסוריה היא "תסיר את הכפפות" ותתקוף בעוצמה רבה יותר. באירוע שישי-תרבות ביקנעם ציין השר כי ישראל לא תאפשר לאירן להתבסס במזרח התיכון, והיא תפרק את הציר אירן-סוריה-חיזבאללה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בפעם האחרונה היינו זהירים, בפעם הבאה נוריד את הכפפות", אמר גלנט. "זה אומר שמי שרוצה לשאול את עצמו מה העוצמה הצבאית של ישראל יכול לקבל התרשמות מהעניין הזה. אני חושב שגם הסורים מבינים שלא כדאי להם".

ישראל תקפה את הבסיס לאחר הפלת המטוס
המטוס שהתרסק בגולן | צילום:

השר הוסיף בדבריו כי אירן מנסה "להשתלט על המזרח התיכון", להקים צבא אירני בסוריה, להקים חזית ברמת הגולן שתהיה מעין "חיזבאללה 2", ולהשתמש באדמת סוריה כדי להעביר נשק מפר איזון ללבנון. "את כל הדברים האלה לא נאפשר. זה נכון מדינית וצבאית, ואנחנו צריכים להיערך לאירועים הבאים", כך גלנט.

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס השבוע לתקרית בגבול הצפון שהידרדרה ל"יום קרב" מול כוחות הצבא הסורי בסוף השבוע האחרון "זה לא הזמן לדבר, אלא לעשות. איננו מציבים שום מגבלות", מסר במהלך סיור בקריית שמונה. שר הביטחון הגדיר את חדירת המל"ט האירני לשטח ישראל כ"פרובוקציה" והצהיר: "זה לא הזמן לנבוח - זה הזמן לנשוך. אנחנו ננשוך חזק, מקווה שלא נצטרך לעשות את זה".

במהלך סיור בקרית שמונה, ענה ליברמן לשאלות העיתונאים והבהיר את מדיניות ישראל: "נגיב על כל פרובוקציה ונגן על האינטרסים הביטחוניים החיוניים של ישראל. פעלנו בצורה נחושה וצריך להבין שכל צעד שנעשה בעניין - קודמת לכך עבודה רבה". ליברמן הוסיף: "אנו מנהלים את העניינים בנחישות וגם באחריות".

שר הביטחון התייחס גם לסוגיית התיאום הביטחוני מול רוסיה, בכל הנוגע לפעילות צה"ל בסוריה. "הקשר עם רוסיה מוכיח את עצמו. עצם העובדה שיש דיאלוג, גם אם לא מסכימים, זה מונע חיכוכים מיותרים". ליברמן תיאר את היחסים הביטחוניים מול פוטין כהצלחה: "אחרי כל השנים של המלחמה בסוריה, הצלחנו למנוע חיכוך ישיר".