המחבל שביצע את הפיגוע ביום שישי
המחבל שדרס למוות שני צעירים | צילום:

המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בו נרצחו שני צעירים ושניים אחרים נפצעו באורח קשה ובינוני היום (שישי) עלאא ראתב עא לטיף קבהא, בן 26 מהכפר ברטעה באזור ג'נין. הוא מוכר לכוחות הביטחון והשתחרר לפני כשנה ממאסר על רקע ביטחוני. הוא נתפס על ידי כוחות הביטחון, תוחקר ופונה לבית החולים הלל יפה כשהוא סובל מפציעות קלות.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיב לפיגוע. "טרם כניסת השבת התבשרנו על פיגוע קשה", מסר. "אנו נפעל לגזר דין מוות למחבל, להריסת ביתו ולהענשת כל מי ששיתף פעולה. אין דבר כזה טרור בודדים. זה טרור שנתמך בידי אבו מאזן והרשות הפלסטינית שמשלמת כסף למשפחות המחבלים. אנחנו נעצור אותם".

שני צעירים נרצחו ושניים נוספים נפצעו באורח קשה ובינוני בפיגוע דריסה בכביש 585 ממבוא דותן לכיוון חרמש. מתחקור האירוע עולה כי הרכב הפלסטיני האיץ וסטה לכיוון קבוצת הישראלים שעמדו במקום ופגע בהם. הפצועים טופלו על ידי חובשים ופרמדיקים של מד"א וגורמי רפואה צבאיים ופונו באמצעות מסוק מד"א לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

מבית החולים בילינסון נמסר כי מצבו של הפצוע הקשה הוחמר וכעת הוא מוגדר קשה מאוד. "הרופאים נלחמים על חייו", נמסר בהודעה. "הוא סובל מפגיעת ראש קשה, ומפגיעה בגפיים". הפצוע השני במצב בינוני הועבר לחדר ניתוח.