פיגוע רצחני ליד אריאל, המחבל נמלט: איתמר בן גל, תושב הר ברכה כבן 29, נדקר היום (שני) למוות בצומת אריאל. הוא פונה במצב אנוש תוך פעולות החייאה ומותו נקבע לאחר זמן קצר. מהחקירה עולה כי מחבל שהיה חמוש בשני סכינים התנפל עליו בעת שעמד בכיכר אריאל לכיוון תפוח, פצע אותו ואז פתח בריצה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי עדי ראייה, הנדקר צעק "פיגוע, דקרו אותי" ונפל. עדי הראייה סיפרו כי הפלסטיני הפתיע את הישראלי מאחור והצליח לדקור אותו מספר פעמים בחזה. לאחר מכן התמוטט הפצוע על המדרכה והפלסטיני נמלט. סריקות נרחבות נערכות בזירה: כוחות ביטחון הוזעקו למקום על מנת לאתר את החשוד.

כוחות חירום והצלה הוקפצו לזירה: מפרטים ראשונים עולה כי קצין צה"ל זיהה את המחבל רץ עם הסכינים בידיו לאחר שדקר - וניגח אותו עם הרכב. בשלב זה המחבל קם והמשיך במנוסה: הקצין ניגח אותו שוב עם הרכב והמחבל קם בשנית ונמלט לאזור כיפל חארס.

זירת הפיגוע
זירת האירוע, היום | צילום: קרדיט: הלל מאיר/TPS

הנרצח, אב לארבעה ילדים בגילאי שנה עד שבע, עבד כמחנך כיתה ח' בישיבת בני עקיבא בגבעת שמואל. זה שנים הוא מלמד במקביל גם בישיבת הר ברכה בהתנחלות שבה התגורר. רעייתו מרים, אליה נישא לפני שמונה שנים, עובדת כמורה גם היא.

קצין פגע במחבל, שהצליח להימלט
קצין פגע במחבל, שהצליח להימלט | צילום:

הפלסטינים מדווחים כי כוחות צה"ל החלו בחיפושים אחר המחבל בעיירה כיפל חארס. מצה"ל נמסר: "קצין שזיהה את המחבל רדף אחריו ברכבו ופגע בו. המחבל נמלט. כוחות צה"ל סורקים במרחב".

הדיווח הראשוני על האירוע התקבל במד"א בשעה 14:26. פעולות ההחייאה לפצוע החלו בזירה ונמשכו תוך כדי פינויו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה: מותו נקבע לאחר זמן קצר. הדוקר, ככל הנראה פלסטיני, נמלט מהזירה. 

כוחות רבים הוקפצו לזירה
כוחות רבים הוקפצו לזירה | צילום:

סריקות נרחבות אחר הדוקר שנמלט

חובשים ופראמדיקים של מד"א, בסיוע כוח רפואה של צה"ל, החלו להעניק טיפול רפואי ולבצע פעולות החייאה בגבר שנדקר בפלג גופו העליון.

סכין שנמצאה בזירה
סכין שנמצאה בזירה | צילום: צילום: הלל מאיר/TPS

יעקב פדר, חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א, סיפר קודם לכן: "כשהגענו למקום חברנו לכוח רפואה של צה"ל שהעניק במקום טיפול רפואי ראשוני מציל חיים לגבר ששכב מחוסר הכרה עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון. המשכנו בטיפול הרפואי שכלל פעולות החייאה מתקדמות, תרופות ועצירת דימומים כשמצבו קשה מאוד".

סריקות אחד החשוד שנמלט
סריקות אחד החשוד שנמלט | צילום: הלל מאיר/TPS

אנטולי קובלנקוב, חובש רפואת חירום במד"א שטיפל ופינה את הפצוע לבית החולים, הוסיף: "היינו בתחנת מד"א כשקיבלנו את הקריאה על גבר שנדקר בכיכר אריאל ומיד יצאנו למקום. חברנו בשטח לכוח רפואה של צה"ל ולכונני מד"א שהגיעו למקום כשהם רכובים על אופנועים. הענקנו לפצוע ששכב מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה בסמוך לאוטובוס טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים ותרופות מיוחדות ופינינו אותו תוך כדי המשך טיפול רפואי וביצוע פעולות החייאה לבי"ח בלינסון כשמצבו אנוש".

שי עמיחי, חובש בכיר רכוב על אופנוע מד"א שהגיע ראשון למקום, סיפר: "ראיתי אוטובוס ובסמוך אליו על מעבר החצייה שכב גבר בשנות ה-30 מחוסר הכרה עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון, חייל ושוטר שהיו במקום החלו להעניק לו טיפול רפואי ראשוני. מיד התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים שכלל הנשמה ועצירת דימומים. למקום הגיעו כוחות גדולים נוספים של מד"א, העלינו אותו לאמבולנס ובסיוע פרמדיק צבאי ופרמדיק של מד"א המשכנו בטיפול הרפואי ופינינו אותו לבי"ח תוך פעולות החייאה כשמצבו מוגדר אנוש".

המחבל בפיגוע באריאל
המחבל שדקר למוות את איתמר בן גל | צילום: חדשות

כוחות הביטחון החלו במרדף אחר הדוקר: לפי עדי ראייה קיים תיאור מפורט של האיש, וככל הנראה זוהה גם כלי רכב שהחשוד נמלט בעזרתו - ואף ייתכן שיש סייען שסייע לו להימלט מהזירה. הצבא, יחד עם השב"כ, סוגרים חלק מהמרחב באזור כדי לנסות ולהגיע לאותו דוקר. עם זאת נבדקת גם האפשרות לפיה הדוקר ברח רגלית.