יום זעם בעזה (צילום: חדשות 2)
הפרות סדר ברצועת עזה (ארכיון) | צילום: חדשות 2

בישראל מתכוננים בקדחתנות ל"צעדת המיליון" שמתוכננת ברצועת עזה ביום שישי. במסגרת דיון שנערך אתמול (ראשון) בקבינט עלו כמה הצעות "מחוץ לקופסא": השר יובל שטייניץ למשל, הציע "לפתות" את הפלסטינים לא לצאת מעומק השטח - על ידי הצנחה של תרופות ומזון מהאוויר על ידי מזל"ט או מטוס ואז התושבים יסתערו על הסחורה שנופלת מהשמיים ולא יגיעו לגדר. במקביל הרמטכ"ל הזהיר היום כי הזירה הפלסטינית היא בסכנת "נפיצות גבוהה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעקבות ההצעה הזו התפתח דיון בו השר יואב גלנט סיפר לפורום איך הצליח בעבר למנוע מהפלסטינים להסתער על המפקדה שלו כששחרר אסירים חצי ק"מ משם. גלנט הזכיר גם כי באחת הפעולות אף הצניח בובות למטרה דומה.

השר שטייניץ הוסיף שמהמהלך שהציע ישראל תרוויח פעמיים. קודם כל היא תממן את המוצרים שיוצנחו מהשמיים מכספים שתקזז מאבו מאזן. בנוסף, הציבור העזתי יראה מי מרעיף עליו כל טוב ומי מונע ממנו חשמל.

ההיערכות הביטחונית לצעדת חמאס
היערכות לצעדת החמאס, השבוע | צילום:

ההיגיון אולי ברור אבל בעולם בו התמונה מדברת בעד עצמה ספק אם זה יצא לפועל. עם זאת, אין ספק, אומרים חברים בקבינט, שהדיון הזה נותן להבין עד כמה ישראל שקועה עמוק בסיפור הזה של עזה.

בתוך כך, הרמטכ"ל גדי איזנקוט התייחס לגזרה הפלסטינית וטען כי הגזרה נפיצה. "אתגרים רבים נמצאים לפנינו", אמר. "הנפיצות הגבוהה בזירה הפלסטינית מחייבת אותנו לשמור על דריכות מתמדת. ומצפון אירן נאחזת בכוח, באדמת סוריה ולבנון ותומכת במאמצי ההתחמשות וההתחזקות של ארגון חיזבאללה".

"מול האיומים המתפתחים בסביבה האסטרטגית המשתנה אנו נדרשים לפעול בנחישות ובעוצמה ולהוכיח את עליונותנו הברורה ויכולותינו לשלב זרועות, להגן על המדינה ולהכריע אויב", סיים את דבריו הרמטכ"ל.