לאחר שאתמול (ראשון) קבעה המשטרה כי תקרית הדריסה שאירעה בעכו, בו נפצעו לוחם מג"ב ושני חיילי צה"ל באורח קל, היא פיגוע על רקע לאומני, נמשכת היום חקירת האירוע. בית המשפט האריך היום את מעצרו של הנהג בהיעדרו ב-10 ימים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הדיון התקיים לבקשת היחידה החוקרת, ימ"ר חוף, בהיעדר החשוד שעדיין מאושפז בבית החולים, והתקיים בדלתיים סגורות בשל צו אסור פרסום שהוטל על החקירה. פרטי העבירה שנרשמו בבקשת הארכת המעצר כוללים חשד לנסיון לרצח ודריסת חיילים על רקע לאומני.

עו"ד עאדל דבאח, שמייצג את הנהג הדורס, אמר הבוקר בריאיון לישי שנרב בגלי צה"ל: "אם המניע יתברר כלאומני - אשקול להפסיק את ייצוגו". הפרקליט הוסיף: "אף אחד לא יודע מה קרה באותו זמן בתוך הרכב, הוא נכנס ללחץ. אני מכיר את המשפחה שלו - זה לא אירוע לאומני".

מהמשטרה נמסר כי המפגע קיבל לפני האירוע דוח תנועה על סך 1000 שקלים. כשגילה את הדוח יצא למסע הדריסה כשתחילה הוא דורס שוטר מג"ב ולאחר מכן מגיע לשוק העירוני ופוגע בעוד שני חיילים. בתחילה חשבו כי לא מדובר בפיגוע, אך לאחר זמן קצר הודיעה המשטרה כי "מתחקור האירוע, לרבות ממצאי הזירה וחומרי התיעוד, עולה כי מדובר בפיגוע על רקע לאומני".

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי המחבל, תושב שפרעם כבן 26, פגע בשוטר עם רכבו, המשיך בנסיעה וסמוך לתחנת הרכבת בעכו פגע בשני הולכי רגל נוספים, חיילים בשנות ה-20 לחייהם. בתחילה חשבו כי הנהג יצא לדרוס כנקמה לאחר שקיבל את הדוח , אך במשטרה הבהירו כי החקירה העלתה כי אכן מדובר בפיגוע על רקע לאומני.

זירת האירוע, ארכיון
זירת האירוע | צילום: חדשות Mivzak Live‎"על פי ממצאים ראשוניים, נראה כי בוצעו מספר ניסיונות של הנהג, ערבי בעל ת.ז כחולה שאינו תושב העיר, לדרוס במספר זירות אנשי כוחות בטחון, בדגש על דריסה מכוונת של לובשי מדים - שוטרים וחיילים", הוסיפו במשטרה.

זירת האירוע
זירת האירוע | צילום: חדשות Mivzak Live‎