לוחמי צה"ל בג'נין, ארכיון (צילום: דו"צ)
ג'נין, הלילה | צילום: דו"צ

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך הבוקר (חמישי) על פעולת הימ"מ בג'נין בה חוסל אחד מחברי החוליה שביצעה את פיגוע הירי בכביש 60 בו נרצח הרב רזיאל שבח ז"ל. "נגיע לכל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל ומדינת ישראל תמצה עמו את הדין", אמר נתניהו. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפעילות הלילה של כוחות מיוחדים בג'נין התפתח קרב יריות מול מחבלים, לאחר חיפושים נרחבים ואחרי מבצע מודיעיני ממושך אחר החוליה שביצעה את הפיגוע סמוך לחוות גלעד בשבוע שעבר. אחד החשודים נהרג ונוספים נעצרו והועברו לחקירה.

פעילות הימ"מ, הלילה (צילום: דוברות המשטרה)
פעילות הימ"מ, הלילה | צילום: דוברות המשטרה

במהלך הפעילות של לוחמי יחידת הימ"מ (היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור) של מג"ב והמשטרה, שבוצעה בשיתוף עם שירות הביטחון הכללי (שב"כ) וצה"ל, נפתחה אש לעבר הכוחות. הבוקר הותר לפרסום כי שני לוחמים נפצעו במהלך חילופי האש, האחד במצב קשה והשני במצב קל. השניים פונו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. מצבו של הפצוע הקשה התייצב, והוא יצא מכלל סכנה.

נתניהו. קורא ללכידות (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
"נגיע למי שיפגע באזרחים". נתניהו | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

הנשיא ראובן ריבלין צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "אני גאה בכל מי שמשתתף במרדף הבלתי נלאה אחר רוצחי הרב רזיאל שבח. אני מודה להם ולכל כוחות הביטחון על מעורבותם האמיצה וההירואית במבצע החשוב הזה. תפילותינו נשלחות ללוחמים הפצועים".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר מוקדם יותר הבוקר כי "אני מברך את לוחמי הימ"מ על אומץ ליבם ומאחל החלמה לפצועים. למחבלים לא יהיה מסתור. נשיג את המחבלים בכל מקום". גם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בירך על הפעילות: "עם ישראל כולו מצדיע ללוחמי הימ"מ, צה"ל והשב"כ על הפעילות הלילה נגד המרצחים של הרב רזיאל שבח ז"ל. העברנו מסר ברור למרצחים הארורים ושולחיהם - לוחמינו יגיעו לכל מקום בו תסתתרו כדי לסגור אתכם חשבון ולמצות את הדין. כולנו מתפללים לרפואת הלוחמים שנפצעו".

ראובן ריבלין (צילום: לע"מ, חדשות)
"גאה במי שמשתתף במרדף". ריבלין | צילום: לע"מ, חדשות

מפקד משמר הגבול ניצב יעקב (קובי) שבתאי הגיע לבית החולים הלילה, שם ביקר את הלוחמים שנפצעו. בתום הפעילות נמסר מהמשטרה כי "היחידות המיוחדות של משטרת ישראל, לרבות יחידת הימ"מ, יחד עם ארגוני הביטחון השונים ימשיכו לרדוף את מי שיפגע בביטחונם של אזרחי ישראל בכל מקום ובכל זמן".