השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הגיע היום (ראשון) לתרגיל משותף של משטרת ישראל וצה"ל באשקלון שמתרגל חדירת מחבלים מהים. בתרגיל, בו נכח השר ארדן יחד עם הדרג הפיקודי המשטרתי והצה"לי, תרגלו הכוחות השתלטות של מחבלי חמאס שחדרו מהים - על כפר הנופש באשקלון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התרגיל שנערך בכל גזרת הדרום מתרחש מספר זירות ומספר רב של אירועים בו זמנית בשיתוף פעולה של כוחות המשטרה וצה"ל. בתרגיל הכוחות תירגלו הצבת מחסומים וסגירת היישובים והצירים, הצבת תצפיות בחופי הים והבאת כוחות מיוחדים כמענה לחדירת מחבלים כולל החטיבה הטקטית, מתפ"א, יואב, ימ"מ ועוד. השר ארדן, מפקד המחוז ניצב מוטי כהן ואלוף פיקוד הדרום אייל זמיר צפו ודנו בתרחישי ההשתלטות השונים של כוחות המשטרה המיוחדים.

השר ארדן בתרגיל בדרום. ארכיון (צילום: המשרד לבטחון הפנים, חדשות)
השרק ארדן במהלך התרגיל, היום | צילום: המשרד לבטחון הפנים, חדשות

"חמאס הוא האחראי היחידי למצב בעזה", אמר השר ארדן. "במקום להשקיע כסף באוכלוסיה הוא משקיע בבניית תשתיות טרור ומתאמן על חדירות לשטחי ישובים בישראל. אנחנו נערכים לכל תרחיש אפשרי: חדירה ממנהרות, על הקרקע, באוויר ובים ובכל תרחיש כזה מחבלי חמאס יפגשו גם כוחות משטרה מיומנים ונחושים. חמאס ותושבי הרצועה ישלמו מחיר כבד ביותר במערכה הבאה ואנו נגן על אזרחי ישראל בכל דרך".