מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, פרסם הערב (שני) סרטון בו התריע בפני תושבי עזה לעצור את הפרות הסדר האלימות על גבול רצועת עזה. האלוף איים: "החל מהיום, צה"ל ינקוט באמצעים קשים יותר נגד מפרי הסדר. כדאי לכל להפסיק עם זה עכשיו, לכו להפגין מול חמאס בעזה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כ-15 מפרי סדר פלסטינים מעזה נהרגו ויותר מ-400 נפצעו בהפגנות שהתרחשו בסמוך לגבול הרצועה. "העימותים האלימים על הגבול משמשים מחסה לפעילות טרור. לא ניתן לזה לקרות", הוסיף האלוף מרדכי.

צה"ל הבהיר כי מעתה ינקוט בהחמרת המדיניות בתגובה לאירועים על הגדר: "העימותים האלימים על הגבול מסכנים את מי שמשתתף בהם". מתאם פעולות הממשלה הוסיף וטען בפני תושבי עזה כי ארגון הטרור חמאס מנצל אותם לאינטרסים שלו. "בכירי חמאס שולחים אתכם לעשות בשבילם את העבודה תוך סיכון החיים שלכם", אמר. האלוף מרדכי הוסיף: "לא תראו את הילדים של הנהגת חמאס אפילו מתקרבים לגבול".

מתאם פעולות הממשלה בשטחים הבהיר בסרטון כי ראשי חמאס אינם חסינים בפני תגובת צה"ל: "מי שביתו מזכוכית, שלא יידה אבנים על אחרים".

מפקד פיקוד הדרום: "לא נימנע מלהפעיל עוצמה רבה ככל שיידרש"

העומד בראש פיקוד הדרום, האלוף אייל זמיר, התייחס אתמול במהלך טקס החלפת מפקד לאוגדה 252 להסלמה הביטחונית ברצועה. "מי שמבקש לערער את ביטחון ישראל יתקל בתגובה נחושה", אמר האלוף. "לא נימנע להפעיל עוצמה רבה ככל שיידרש".

האלוף זמיר אמר כי הפיגוע שהתרחש על הגדר אתמול הוא אירוע טרור חמור. "זוהי הוכחה נוספת לשימוש של החמאס וארגוני הטרור בהפרות הסדר במרחב הגדר ככסות לטרור", סיפר הקצין הבכיר. "לא נסכים לביסוס מציאות זו בשטח".

עימתים בעזה. "לא להקמת חמאסטן" (צילום: רויטרס, חדשות)
הפרות סדר בגבול הרצועה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשותמפקד הפיקוד טען כי ארגון החמאס הוא האחראי הבלעדי לכל המתרחש ברצועה, וכי האחריות היא עליו. "חמאס אחראי לכל המתרחש בעזה וממנה, מעל ומתחת לקרקע, הוא האחראי על חיי אזרחי עזה", אמר זמיר.