טנקים סמוך לגדר המערכת. ארכיון (צילום: רויטרס)
טנקים סמוך לגדר המערכת. ארכיון | צילום: רויטרס

התחממות בגבול הדרום: צה"ל תקף הבוקר (חמישי) עמדות של ארגון חמאס ברצועת עזה בעקבות פיצוץ מטענים נגד חיילי צה"ל על גדר המערכת בצפון הרצועה. מצה"ל נמסר כי לא היו נפגעים בעקבות הפיצוצים, וכן כי הצבא הגיב בירי טנקים. הפלסטינים דיווחו על שני הרוגים בעקבות הירי ועל נזק לגדר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתחילת החודש מסר דובר צה"ל כי כוח לוחמים נטרל מטען חבלה שהונח על גדר המערכת בגבול הרצועה. על פי ההודעה, המטען הונח במהלך הפגנות יום השישי לפני כחודש ולאחריו התפצוץ מטען אחר שגרם לפציעתם של ארבעה חיילי צה"ל, שניים מהם באורח קשה.

מדיווחים פלסטיניים עלה כי גם בתקרית הקודמת המטען היה מובנה בתוך דגל פלסטיני שהוצמד לגדר. על פי דיווחים נוספים צה"ל ביצע ירי פגזים לעבר הנקודה החשודה. 

כשברקע תקריות המטען האחרונות, משלחת של בכירים מצרים העבירה מסר חד משמעי לגבי ההשלכות של הסלמה נוספת. על פי מקורות פלסטיניים, המשלחת העבירה מסר חריף במיוחד להנהגת חמאס ברצועה, לפיה מוטב שלא ישחקו באש. מדובר במשלחת של בכירים מהמודיעין המצרי שנכחה ברצועה. בתקשורת הערבית דווח כי המשלחת הגיעה כדי לדון בנושא הפיוס הפנים פלסטיני, שנוגע במספר היבטים גם למצרים.

על פי המקורות, הבכירים המצרים הזהירו: "אם תתרחש הסלמה ברצועה, המכה שישראל עלולה להשית על חמאס בעזה תהיה קשה, עד כדי סיכוי להפלת שלטון החמאס בעזה. אף אחד מראשי חמאס איננו חסין".