הנשק החדש של מג"ב לקראת צעדת חמאס לגדר בעזה - רחפנים שיירו גז מדמיע מעל המפגינים: לקראת הצעדה המתוכננת של חמאס, בה ישתתפו עשרות אלפי פלסטינים ביום שישי הבא שיצעדו אל גדר הגבול ברצועת עזה, נערכים בצה"ל ובמשמר הגבול לכמה דרכי התמודדות עם המפגינים. בין השאר מפתחים במג"ב רחפן - שיוכל להטיל כמוסות של גז מדמיע בהפעלה משלט רחוק על מתפרעים ומפירי סדר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מדובר ברחפן שכרגע יכול לשאת 6 כמוסות של גז מדמיע שאותן ניתן לשחרר ב"בודדים", בצמדים או את הכמות כולה בעת ובעונה אחת. בניסוי שבוצע ביום שישי לפני שבועיים הפעילו אנשי מג"ב רחפן כזה מעל גדר הגבול ברצועת עזה בעיצומן של הפרות סדר של פלסטינים.

ניצב קובי שבתאי, מפקד מג"ב (צילום: החדשות)
ניצב קובי שבתאי, מפקד מג"ב | צילום: החדשות

הניסוי הוגדר כהצלחה שכן הוא מאפשר התמודדות עם מתפרעים בלי מגע: הרחפן הזה מאפשר יכולת, במקרה של האירוע שצפוי ביום שישי הבא, להרחיק את הצועדים הפלסטינים עוד לפני שהם מתקרבים אל גדר הגבול. במשטרה ובמג"ב פועלים כעת להגדיל את יכולת הנשיאה של הרחפן ל-12 כמוסות גז מדמיע ולהכשיר כמה רחפנים שיוכלו לפעול במקביל בכמה גזרות.

מי שעומד מאחורי היוזמה והפיתוח של הרחפן הוא מפקד משמר הגבול, ניצב קובי שבתאי, שאמר הערב למהדורה המרכזית: "מעבר לעובדה שהאמצעי הזה מנטרל כל סכנה ללוחמים, הוא מאפשר להגיע למקומות שעד כה לא הצליחו להגיע אליהם".

שבתאי הוסיף כי לקראת שורת האירועים והתרחישים שצפויים בעת הקרובה, נמצאים בהליכי פיתוח מתקדמים כמה אמצעים נוספים שיוכלו לשפר את יכולת ההתמודדות של המשטרה, מג"ב וצה"ל עם מתפרעים.