צה"ל התיר לפרסום כי שני ההרוגים ושני הפצועים, קשה ובינוני, בפיגוע הדריסה היום (שישי) סמוך למבוא דותן הם חייל וקצין צה"ל - הודעה נמסרה למשפחות הנפגעים. "צה"ל משתתף בצער משפחות ההרוגים וימשיך ללוותן ואת משפחות הפצועים", נכתב בהודעת דובר צה"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מוקדם יותר נמסר מבית החולים בילינסון כי מצבו של הפצוע הקשה הוחמר וכעת הוא מוגדר קשה מאוד. "הרופאים נלחמים על חייו", נמסר בהודעה. "הוא סובל מפגיעת ראש קשה, ומפגיעה בגפיים". הפצוע השני, במצב בינוני, הועבר לחדר ניתוח.

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיב לפיגוע. "טרם כניסת השבת התבשרנו על פיגוע קשה", מסר. "אנו נפעל לגזר דין מוות למחבל, להריסת ביתו ולהענשת כל מי ששיתף פעולה. אין דבר כזה טרור בודדים. זה טרור שנתמך בידי אבו מאזן והרשות הפלסטינית שמשלמת כסף למשפחות המחבלים. אנחנו נעצור אותם".

זירת הפיגוע (צילום: מד"א)
זירת הפיגוע, היום | צילום: מד"א

הנהג, תושב אזור ג'נין, מוכר לגורמי הביטחון והוא השתחרר מהכלא לפני פחות משנה לאחר שהורשע בעבירות פח"ע. הוא אותר על ידי כוחות הביטחון, תוחקר ופונה לבית החולים הלל יפה.

שני צעירים נרצחו ושניים נוספים נפצעו באורח קשה ובינוני בפיגוע דריסה בכביש 585 ממבוא דותן לכיוון חרמש. מתחקור האירוע עולה כי הרכב הפלסטיני האיץ וסטה לכיוון קבוצת הישראלים שעמדו במקום ופגע בהם. הפצועים טופלו על ידי חובשים ופרמדיקים של מד"א וגורמי רפואה צבאיים ופונו באמצעות מסוק מד"א לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.