בצל המתיחות בגבול הצפון, היום (חמישי) הסתיים תרגיל חטיבתי של חטיבה 188 ברמת הגולן במהלכו תורגלה לחימה במתווה צפוני. בתרגיל השתתפו בין היתר כוחות שריון, הנדסה, חי"ר וארטילריה ובמהלכו נעשה שימוש ראשון במערכת "מעיל הרוח", שנכנסה לאחרונה כאמצעי הגנה לטנקים של החטיבה ותשמש אותה במלחמה הבאה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המערכת הינה מערכת מיגון אקטיבית לטנק המורכבת ממספר שכבות הגנה. היא מספקת התמודדות נגד קשת טילי נ"ט המאיימים על הטנק, באופן אקטיבי במתארי לחימה שונים. מפקד חטיבה 188 אל"מ גל שוחמי שוחח את הלוחמים והסביר כי "אנו מתרגלים היום כדי שנהיה מוכנים ליום פקודה, שיכול להגיע גם מחר. חטיבה 188 היוותה ועודנה מהווה עמוד טווח בגזרה הצפונית ותפעל ללחימה מול אויבנו בצפון, מול חיזבאללה בשתי החזיתות".

אל"מ גל שוחמי (צילום: דובר צה"ל)
אל"מ גל שוחמי | צילום: דובר צה"ל

"הגזרה הצפונית דורשת מאתנו מוכנות בשני מוקדי לחימה מרכזיים ואנו בטוחים כי הלחימה המשולבת שהציגה החטיבה במהלך התרגיל, של מערך כוחות מכל גווני הקשת הצה"לית יהווה את אבן הדרך למלחמה חכמה, טכנולוגית, משולבת, חזקה וקטלנית אל מול חיזבאללה", הדגיש. 

על השימוש הראשון במערכת ההגנה המתקדמת אמר אל"מ שוחמי כי "חטיבה 188 גאה להוביל את המערכים הטכנולוגיים ביותר בצה"ל, ביניהם הכלי המתקדם להגנה מטילי נ"ט, מעיל רוח. אמצעי זה ישמש את החטיבה בשדה הקרב העתידי ויבטיח כי החטיבה תוכל לתמרן ביעילות תוך הגנה על כלל לוחמיה".