התרגש מהסיפור, האלוף מוטי אלמוז
אלוף מוטי אלמוז | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

ראש אכ"א, האלוף מוטי אלמוז, התארח היום (שני) בכנס ירושלים של קבוצת "שבע" לראיון עם העיתונאי החרדי עודד לבינסון. במסגרת הריאיון שאל לבינסון על שירות נשים ביחידות קרביות, לשאלתו השיב האלוף: "לא יהיו בנות בתפקידים קרביים בצה"ל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בימים בהם מתבטאים רבנים נגד שירות נשים בצה"ל, התבטא ראש אכ"א, האלוף מוטי אלמוז על שירות נשים, בצורה חריגה ונחרצת, שנדמה שאף אינה מתכתבת עם המגמות האחרונות בצה"ל. האלוף אמר כי הוא מתנגד לשירות נשים ביחידות קרביות, "עמדה לא פופולרית שאני מקבל עליה הרבה ביקורת".

במסגרת הכנס שאל המראיין את דעתו של האלוף, אודות נוכחותן של נשים ביחידות הקרביות והאם אין זה מפריע ללוחמים. לבינסון טען כי ההבדל הפיזיולוגי לא מאפשר לנשים לשרת באותן יחידות "לא עניין של צניעות, לא על רקע אידיולוגי", הדגיש. לשאלתו השיב: "אני לא חברה לכוח אדם ולא גוף שאמור לחנך לערכי שוויון, לי יש צרכים מבצעיים. המסקנה מכך ברורה: אני לא צריך שם נשים, אני צריך אותן בהרבה מקומות אחרים וחשובים". והדגיש: "כשאני אומר 'לא יהיו בנות במקום מסוים' אני לא אומר את זה מהמקום הערכי, החברתי או המגדרי, אלא מהמקום המבצעי".

"אני צריך להבטיח שביום פקודה החיילים שלנו יהיו כשירים, גם פיזיולוגית. ואפשר להסיק מזה שלדעתי יש מקומות בהם לא שייך להציב נשים בתפקידים מסוימים, לא ביחידות הקרביות", סיכם האלוף.