הקצינה ט' עם ילדיה (צילום: דובר צהל, חדשות)
רס"ן ט' (ארכיון) | צילום: דובר צהל, חדשות

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) התראיין הבוקר (רביעי) בתכניתו של אריה גולן ברשת ב', והתייחס לקידומה ההיסטורי של רס"ן ט' לתפקיד מפקדת טייסת בחיל האוויר, וכן לשילוב נשים בתפקידי לחימה שונים: "יש מקצועות שמתאימים לגברים ויש מקצועות שמתאימים לנשים - אוי ואבוי אם כל הנשים יהפכו לגברים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חבר הכנסת טען שעל צה"ל להמשיך ולספק לחיילים הדתיים את התנאים המתאימים עבורם ותקף את הערכים שלטענתו הצבא מנסה לקדם. "הצבא חייב לאפשר את תנאי השירות המתאימים לאורח החיים של החייל הדתי", אמר. "צה"ל צריך לנצח מלחמה ולא לקדם כל מיני 'ערכים נאורים וליברלים'".

סמוטריץ' סיפר כי נאבק בשילוב הנשים בתפקידי לחימה יחד עם גברים ואף נחל הצלחות. "עסקנו בחודשים האחרונים הרבה מאוד בסוגיית השילוב הראוי, נאבקנו", אמר. "היו ברוך השם גם הצלחות, אני שמח שהרמטכ"ל גם נענה לחלק מהדברים. יש דברים שעדין צריך לתקן, אני מקווה שהצבא יתקן את מה שצריך לתקן".

לסיום התייחס חבר הכנסת סמוטריץ' ישירות למינויה של רס"ן ט' - טייסת תובלה מוערכת בחיל האוויר - לתפקיד מפקדת טייסת תעופה. "אני כמובן מאחל הצלחה רבה לכולם ולכולן, ותרשה לי לא להתלהב מהקמפיין הזה", אמר סמוטריץ'. "בסוף אחוז הבנות בקורס טייס - לאחרונה התפרסמה איזו כתבה בנושא הזה - הוא קטן מאוד, הוא מזערי".

"מה קרה למדינה יהודית ודמוקרטית?!" (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
"לא מתלהב", סמוטריץ' | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

"בסופו של יום יש מקצועות ותפקידים בחיים שמתאימים לגברים, ויש מקצועות שמתאימים לנשים - כך הקב"ה ברא את העולם, כך טוב לעולם", המשיך סמוטריץ' להסביר את עמדתו. "אוי ואבוי אם כל הנשים יהפכו לגברים או הגברים לנשים. העולם חייב את הדמויות הגבריות, את הדמויות הנשיות. כל מי שמנסה לטשטש את האבחנות הכל כך פשוטות וטבעיות האלה עושה עוול לעצמו ולעולם".

אתמול פורסם כי מפקד זרוע האוויר, האלוף עמיקם נורקין, מינה בפעם הראשונה בהיסטוריה אישה לתפקיד מפקדת טייסת תעופה. במקביל, קודמה פקחית מוטסת לדרגת סגן אלוף ותהיה האישה הראשונה שתשמש כמפקדת יחידת השליטה במטה של חיל האוויר.

רס"ן ט' שסיימה את קורס הטייס היוקרתי לפני כ-7 שנים תועלה לדרגת סגן אלוף ותהפוך לאישה הראשונה שמכהנת בתפקיד הנחשק. רס"ן ט', טייסת תובלה בהכשרתה, תהיה אחראית על התפעול של השטח האווירי ושירותי הקרקע הניתנים למטוסים השונים בבסיס.