נרצח בפיגוע, עדיאל קולמן (צילום: באדיבות המשפחה)
"היה איכפת לו מהחיים". עדיאל קולמן ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

עדיאל קולמן ז"ל נלחם על חייו במשך שעות ארוכות לאחר שנרצח על ידי מחבל בעיר העתיקה בירושלים אתמול, ברחוב בו עבר כל יום בדרכו לעבודה. אמו, יעל, סיפרה היום (שני) ל"החדשות" Online על בנה: "הוא תמיד נלחם בחוסר צדק - היה איכפת לו מהחיים מאוד".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"אני מתראיינת לכבודו של הבן שלי", פתחה קולמן את דבריה. "עדיאל היה ילד מיוחד, עדין, שמח ורגיש מאוד. הוא התגבר על הגמגום שלו. הייתה לו משפחה והוא היה בעל אוהב ואב לארבעה ילדים. בשבוע האחרון הוא דיבר איתי הרבה 'אימוש מה נשמע?' רצה להיפרד ממני. הוא התקשר הרבה בשבוע האחרון".

עדיאל קולמן ז"ל עם משפחתו (צילום: באדיבות המשפחה)
עדיאל קולמן ז"ל עם משפחתו | צילום: באדיבות המשפחה

"הוא רצה שנהיה טובים", סיפרה אמו של קולמן ז"ל. "היה איכפת לו תמיד מהצדק והיושר. הוא נותן לי את הכוח עכשיו. דיברתי עם מרים פרץ היא אמרה לי 'הגוף הלך אבל הרוח לא רק שהיא נשארת היא מתעצמת', אני מרגישה ככה, אחרת הייתי מתחת לשמיכת פוך יושבת, אבל זה לא ככה".

האם סיפרה שברגע ששמעה שהיה פיגוע דקירה בירושלים היא מיד כיבתה את הרדיו והלכה לישון. "בשבע בעלי בא אליי למיטה ואמר לי קרה משהו", היא שחזרה את הרגע בו סיפרו לה שבנה נדקר בפיגוע. "הוא אמר 'אני לא יכול לספר לך', אמרתי לו 'מה אתה לא יכול לספר לי? זה עדיאל?' הוא ענה 'כן זה עדיאל'".

"הרוח שלו תעזור לנו להתמודד"

ברגע הזה, הם לקחו מונית לירושלים. "16 אלף אנשים אמרו תהילים עליו", סיפרה. "הוא באמת נאבק על חייו. ממש הרבה זמן היה בין חיים למוות, ואז בשלב מסויים כלתי מתקשרת, ושאלתי אותה אם היא מסתירה ממני משהו והיא אמרה לי שהוא עדיין בחיים".

זירת הפיגוע. אתמול (צילום: עד ראייה)
זירת הפיגוע. אתמול | צילום: עד ראייה

"ברגע ששמעתי שיחררתי", היא סיפרה. "ידעתי שזהו, ואז פתאום היה לי הרבה כוח, ידעתי שזהו. הייתה לי פתאום אנרגיה ואמרתי חבר'ה אנחנו מחליטים לחיות. בעלי נפרד ממנו, אני לא רציתי להיכנס. שמו שירים של מאיר אריאל שהוא מאוד אהב וככה נפרדו ממנו - הרוח שלו היא עצומה והיא תעזור לנו להתמודד".

כל יום עדיאל הלך ברח' הגיא (צילום: דיווחי הרגע)
כל יום עדיאל הלך ברח' הגיא | צילום: דיווחי הרגע

ארי יעוז קסט, חברו של קולמן ז"ל ספד לו. "בוקר קשה, עדיאל תושב כוכב השחר מזה כ-7 שנים, הוא חבר קרוב שלי", סיפר ל"החדשות" Online. "למדנו יחד תקופה ארוכה. הוא היה איש נהדר, מדי יום הוא עשה את דרכו מהעבודה שלו. הוא נגע בנצח בעיר דוד בחפירות הארכיאולוגיות, הוא עבד שם בשנתיים האחרונות".

"עדיאל הוא חבר קרוב", סיפר קסט. "למדנו בישיבה התיכונית, זה כאב גדול - זו הודעה כואבת. אני שולח נחמה גדולה למשפחה הוא היה טוב במלוא המובן, איש יקר עם מבט אוהב, ממש טוב לבריות ואני שולח נחמה גדולה למשפחה ולחברים".