שישה בני אדם נפצעו אמש (חמישי) בפיגוע סמוך לשוק בפתח תקווה, בהם גם גם צעיר ערבי, תושב כפר קאסם, שנפצע כשהותקף על ידי ההמון הזועם - שחשב בטעות שהוא המחבל. "זה מאוד חמור, בסך הכל רציתי לעזור", הוא מספר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחר שביצע את הירי סמוך לשוק נמלט המחבל כשאחריו מספר רב של אזרחים ובידם חפצים קהים. חלק מההמון שביצע את המרדף אחר המחבל טעה לחשוב כי הצעיר, מועאד עאמר, הוא המפגע, והחל לתקוף אותו באלות ומקלות, לקלל ולהכות אותו. מספר שוטרים שהגיעו לזירה ניסו לחלץ את עאמר מידי האזרחים הזועמים שהמשיכו לנסות ולפגוע בו. לבסוף הוציא הצעיר תעודת זהות וצעק כי אינו המחבל, אך לא בטרם נפצע מהתקיפה.

אחרי הטראומה: ניצול הלינץ' משחזר (צילום: מדא)
זירת הפיגוע בפ"ת, היום | צילום: מדא
6 בני אדם נפצעו בפיגוע (צילום: מדא)
6 בני אדם נפצעו בפיגוע | צילום: מדא

לחדשות 2 Online סיפר עמאר כי עבד בשוק והתכוון לעלות לאוטובוס, ועם הישמע הירי התחיל להזהיר את האנשים. "התחלתי לצעוק תורידו את הראש יש ירי", הוא מספר. "פשוט רציתי לעזור לאנשים, ובמקום להגיד תודה תקפו אותי באכזריות. אני מקווה שהמקרה לא יחזור לעצמו".

עאמר פונה לבית החולים בילינסון כשמצבו מוגדר קל והוא סובל מחבלות בכל גופו. לצידו פונו גם שלושה נפגעי ירי ופצוע דקירה מהפיגוע, לצד מספר נפגעי חרדה. המחבל, סאדק אבו מאזן תושב אזור שכם, נתפס לבסוף על ידי אזרחים ברחוב סמוך ונוטרל בידי שוטרים כשהנשק עדיין בידו.

המחבל נמלט, הנשק התפרק בידיו

בשעה 16:42 נמסר למד"א מרחב ירקון על פצועים מירי סמוך לשוק ברחוב הברון הירש בעיר. חובשים ופראמדיקים של מד"א שזהועקו למקום העניקו טיפול לגבר ואישה בשנות ה-50 לחייהם ואישה נוספת כבת 30 כשהם סובלים מפצעי ירי בפלג גופם התחתון ופינו אותם לבית החולים בילינסון. גבר נוסף כבן 40 פונה גם הוא כשהוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון ושלושה בני אדם נוספים פונו לאחר שלקו בחרדה.

מי שניהלו את המצוד אחר המחבל, תושב אזור שכם בן 18, ואף לכדו אותו, היו עובדי החנויות באזור שהבחינו בו נמלט מזירת הפיגוע. "הייתי בעבודה, הבנתי שמשהו לא שגרתי קורה כשאנשים התחילו לרוץ", סיפר אבי ועקנין, אחד מעדי הראייה שביצעו את המרדף אחר המחבל. המפגע, ירה לעבר תחנת האוטובוס הסמוכה לשוק כשהנשק שבידו החל להתפרק. הוא נמלט מהמקום בעודו אוחז בנשק המפורק ודקר באמצעות מברג אזרח שניסה לעצור בעדו. "שמתי כובע זיהוי ויצאתי לרדוף אחריו עם הנשק שלוף", הוסיף ועקנין.