האקדח שאותר (צילום: דוברות רשות שדות התעופה)
האקדח שאותר | צילום: דוברות רשות שדות התעופה

צוותי הביטחון בנמל התעופה בן גוריון הפעילו הלילה (שני) נוהל חירום בשטח הנמל, זאת לאחר שאקדח נמצא בתיקו של ישראלי בן 61 שהיה בדרכו ללונדון. האזרח עוכב לחקירה ולאחר מכן המריא ליעדו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האקדח התגלה במהלך הבדיקות הביטחוניות המתקיימות בשטח נמל התעופה. בשלב זה, הצוותים עברו לנוהל חירום על מנת לשלול כי מדובר באירוע ביטחוני. האזרח הועבר לחקירת הגורמים המוסמכים בנמל ומשם לטיפול המשטרה. משנשלל החשש כי מדובר באירוע ביטחוני הורשה האיש להמריא ללונדון כמתוכנן.

האקדח כפי שהתגלה בשיקוף (צילום: דוברות רשות שדות התעופה)
האקדח כפי שהתגלה בשיקוף | צילום: דוברות רשות שדות התעופה

האקדח שהתגלה בבדיקת השיקוף הנערכת בכבודות הנוסעים, הוא עוד אחד ממאות פריטים האסורים להטסה המתגלים מיידי יום על ידי הבודקים הביטחוניים בנתב"ג, בהם כדורים, מחסניות, כלי עבודה וסכינים. ברשות שדות התעופה מציינים כי הכנסת כלי נשק למתחם מהווה עבירה פלילית ובמקרים רבים הנוסעים אינם מורשים להמשיך את טיסתם.

אמש שוחרר אזרח ישראלי שעוכב בנמל התעופה באוזבקיסטן לפני 12 ימים, בדרכו מישראל דרך טשקנט-לתאילנד, לאחר שהתגלו בתיק היד שלו קליעי נשק. דרכונו נלקח ממנו והוא לא הורשה להמשיך ליעדו ובשלב זה הוא עושה דרכו לישראל.

על רקע האירועים, ברשות שדות התעופה ביקשו להתריע בפני אזרחים ישראלים הנוסעים לחו"ל כי עליהם לבדוק היטב את חפציהם לפני נסיעה לחו"ל, מחשש להימצאות קליעים וחפצים אסורים אחרים. ברשות הסבירו כי הימצאות ציוד מסוג זה עלול להביא למעצרם, תביעות משפטיות וקנסות.