הרב יגאל לוינשטיין ואביגדור ליברמן (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90)
יזומן לשימוע במשרד הביטחון. לוינשטיין | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

על רקע האולטימטום שהציב להתפטרותו של הרב יגאל לוינשטיין בעקבות דבריו נגד גיוס נשים, שר הביטחון אביגדור ליברמן הודיע היום (ראשון) כי הרב יזומן ביום רביעי הקרוב להתייצב לשימוע במשרד הביטחון. "אנחנו רוצים לשמור על המכינה, אבל גם רוצים לשמור על ערכי הצבא", הבהיר ליברמן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשיחה שקיים עם מתגייסים לחיל השריון בבקו"ם, אמר שר הביטחון כי הוא אינו מחפש עימות עם ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי, אך הדגיש כי יפעל לשמור על ערכי צה"ל. "כל מי שמגבה על הרב לוינשטיין צריך להבין שהוא מאיים על המכינה בעלי", אמר ליברמן. "ההשתלחות נגד בנות ישראל לא במקום ולא נסבול את זה".

לדברי שר הביטחון, צה"ל מהווה השתקפות של הפסיפס של כל הקבוצות בחברה הישראלית. "צה"ל מציג את כל מגוון האפשרויות, מגדוד קרקל עד לנח"ל החרדי", אמר ליברמן. "כל אחד יכול למצוא את מקומו - בהנחה שהוא רוצה לשרת".

בשבוע שעבר שיגר שר הביטחון אביגדור ליברמן מכתב לרב יגאל לוינשטיין ובו הוא דורש ממנו להתפטר מתפקידיו במכינה ובישיבת ההסדר. ליברמן כתב כי במקרה שלא יעשה כן הוא יפעיל את סמכותו להפסיק את ההכרה של משרד הביטחון בישיבת עלי כישיבת הסדר, ויפעל לבטל את הכרתה של עלי כמכינה קדם צבאית.

בתגובה למכתב, תקף שר החינוך נפתלי בנט את ליברמן ואמר כי הדרישה לסגור את המכינה היא "פטפטת ליברמנית טיפוסית". "הדבר האחרון שמעניין את ליברמן הוא חיילות צה"ל", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו. ליברמן צייץ בתגובה כי "בנט מגן על מי שמנסה להפוך את ישראל לאירן. אנחנו לא נאפשר זאת. בישראל נשים שוות כמו גברים ושירות צבאי הוא לכולם".

בעקבות האולטימטום של ליברמן והדרישה להתפטרות הרב לוינשטיין, גיבה ראש המכינה בעלי, הרב אלי סדן, את שותפו בהנהגת המכינה. "הוא יישאר, לא נשתף פעולה עם הדיקטטורה הזאת", אמר סדן בשיחה עם תלמידיו במכינה שפרטיה הגיעו לידי חדשות 2 Online.