הרב אלי סדן יקבל פרס מפעל חיים (צילום: חדשות 2)
הרב אלי סדן | צילום: חדשות 2

ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי, הרב אלי סדן, הבהיר למשרד הביטחון שהרב יגאל לוינשטיין, שותפו בהנהגת המכינה, יישאר בתפקידו ולא יתפטר. בשיחה עם תלמידיו במכינה שפרטיה הגיעו לידי חדשות 2 Online סיפר הרב סדן כי אין בכוונתו להיענות לדרישת שר הביטחון אביגדור ליברמן וכי הוא מגבה אותו. "לא נכנע לדיקטטורה הזו", אמר.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"התקשרו אליי ממשרד הביטחון ואמרו שהמכינה צריכה להחזיר תשובה לגבי הרב יגאל עד מחר בבוקר", תאר סדן. "עניתי שאין צורך לחכות עד מחר, הרב יגאל יישאר".

בשיחה התייחס הרב פעם נוספת לשירות בני הישיבות בגדודים המעורבים בצה"ל: "אסור לשרת בגדודים המעורבים, לא חייל, לא מ"כ ולא מג"ד. החבר'ה שלנו צריכים להיות אמיצים ולא להסכים להשתתף בדברים האלה", הצהיר.

"אנחנו לא במלחמה הזאת, לא ניתן לפוליטיקאים לעשות סיבוב על הגב שלנו. נאמרים בישראל דברים הרבה יותר חמורים מכל מיני גורמים, ובמסגרת הדמוקרטיה חופש הביטוי זה אחד הערכים העליונים. הניסיון לפטר את הרב יגאל אין בו שום דבר שיעשה סדר במדינה, אלא רק ניסיון להישגים פוליטיים. לא ניטול בזה חלק".

האזינו לקטע מהפרק החדש (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
ממשיך במתקפה נגד בנט. ליברמן | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

ליברמן: בנט מקריב את המכינה בעלי משיקולים פוליטיים

בתגובה, השר ליברמן הבהיר כי אין בכוונתו לפגוע במכינה הקדם צבאית וכן בישיבת ההסדר בעלי. "אין לי ספק שחשוב שהן ימשיכו לתפקד ולהכין את הדור הבא של הלוחמים בצה"ל", כתב שר הביטחון בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו.

עם זאת, ליברמן ציין: "מה שנעשה כרגע הוא שמקריבים את הישיבה והמכינה בעלי על מזבח הפריימריז בבית היהודי, וכל זאת בגלל אדם שכבר פעמיים התנצל לאחר שפגע בציבורים שלמים ועכשיו פגע שוב בצורה בוטה ומבזה בחיילות צה"ל ובנשות ישראל. מי שרוצה באמת בהמשך הצלחתן ותפקודן התקין של הישיבה והמכינה מבין שזה לא עולה בקנה אחד עם המשך כהונתו של הרב לוינשטיין".

שר הביטחון המשיך במתקפה כנגד שר החינוך בנט וציין כי "הצטערתי לראות שבמקום להצטרף אליי בדרישה הזו, בחר נפתלי בנט להתייצב לצד הרב לוינשטיין בשל שיקולים פוליטיים צרים. זה הזמן להתאחד ולשמור על עם ישראל מאוחד".