"רוצים צה"ל חזק, מנצח" (צילום: יחצ אחים לנשק)
"רוצים צה"ל חזק, מנצח" | צילום: יחצ אחים לנשק

מאבק הרבנים בפקודת "השירות המשותף" הופך לקמפיין רחוב: אחרי שרבני הציונות הדתית תקפו את פקודת השירות המשותף וטענו כי היא פוגעת באורח החיים הדתי של החיילים בוגרי הישיבות, השבוע הושק קמפיין חדש, הכולל שלטי רחוב, וחלוקת פלאיירים המסבירים את הבעייתיות, לטענתם, בפקודות החדשות בצבא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את הקמפיין מנהל מטה המכונה "אחים לנשק", שמפעיל דף פייסבוק וגם הפיץ עצומה. "כולנו אוהבים את צה"ל. רוצים צה"ל חזק, מנצח. בואו נשמור עליו", נכתב בדברי ההסבר בדף הפייסבוק של הקמפיין. "מצילים את צה"ל - עוצרים את השירות המשותף!".

תליית שלטים בצמתים (צילום: יחצ אחים לנשק)
תליית שלטים בצמתים | צילום: יחצ אחים לנשק
"עוצרים את השירות המשותף" (צילום: יחצ אחים לנשק)
"עוצרים את השירות המשותף" | צילום: יחצ אחים לנשק

בסדרת הפלאיירים שחולקו בימים האחרונים במספר צמתים ברחבי הארץ, פרטו מנהלי הקמפיין את משנתם על הצורך בהצלת צה"ל מהשירות המשותף. "בעל הבית השתגע?", נכתב באחד הפלאיירים. "כנגד כל הסבר הגיוני, תוף התעלמות ממחקרים ומדעות מומחים, עובר צה"ל שינוי שפוגע בחיילות המשרתות בו, ביכולתו המבצעית ובביטחון כולנו. צריך לעצור את השיגעון הזה".

לדברי מנהלי הקמפיין, ראשי צה"ל מובילים בשנים האחרונות את מגמת שילוב הנשים בצה"ל מתוך "תפיסה פמיניסטית רדיקלית שדוגלת בטשטוש ההבדלים בין גברים לנשים". בפלאייר אחרי נכתב: "הצבא הוא לא כלי לקידום אג'נדות - הוא צבא העם".

 

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה ומגנה כל ניסיון לסרבנות מכל סוג שהוא. אמירות הקוראות לפילוג הצבא ופגיעה בכבודם של אנשים הן אמירות שיש להתנגד אליהן, להוקיע אותן ולעשות הכל כדי להמשיך ולהגן על מדינת ישראל ע״י כלל המשרתים, מכלל גווניה של החברה הישראלית תוך הדגשת ערך הניצחון, אהבת המולדת, השליחות, הרעות וכבוד האדם".