בעזה מאיימים להגיב (צילום: רויטרס, חדשות)
ארגון חמאס, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

המאבק בטרור ביהודה ושומרון נמשך: הלילה (בין ראשון לשני) נעצרו 13 פעילי חמאס במבצע משותף של שירות הביטחון הכללי וחטיבת בנימין של צה"ל. בין העצורים: חבר המועצה המחוקקת מטעם חמאס. במסגרת המבצע נתפסו סכומי כסף רבים, רכב וחומרי תעמולה רבים של ארגון חמאס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

משירות הביטחון הכללי נמסר כי במהלך השבועות האחרונים נחשפה, בשיתוף פעולה עם צה"ל, תשתית רחבת היקף של חמאס. ההתארגנות פעלה בגזרת רמאללה ובנימין, והיוותה את מפקדת הארגון באיזור: "המפקדה, מערך ארגוני היררכי אשר מונה עשרות פעילים, פעלה לחיזוק אחיזת חמאס ביהודה ושומרון כארגון וכגורם בעל השפעה איזורית רחבה".

עוד נמסר כי מפקדת הטרור פעלה במספר דרכים חברתיות וכלכליות - מ"קירוב לבבות" ועד תמיכה כלכלית באסירים, במשפחותיהם ובתא הסטודנטים של חמאס ('כותלה אסלאמיה'). "כמו כן, הפיצה המפקדה חומרי תעמולה של החמאס ומימנה עצרות המוניות - המפקדה מומנה באופן רציף על ידי גורמי חמאס מחו"ל ומרצועת עזה".

בשב"כ הסבירו כי "חשיפת התשתית מלמדת על המשך כוונותיה האסטרטגיות של חמאס להפעיל ולבסס את מעמדה בשטח, תוך ניסיון למוטט את שלטון הרשות, וזאת במקביל לנסיונותיה הרבים של התנועה להוציא לפועל פיגועי טרור קשים". בשירות הביטחון הכללי ובצה"ל הבהירו כי הכוחות ימשיכו לפעול באופן רציף ונחוש - על מנת לסכל תשתיות טרור מבעוד מועד.