יום של חילופי אש ברצועה: טנקים של צה"ל ביצעו אחר הצהריים (שני) ירי לעבר מספר מוקדים במרכז רצועת עזה, בתגובה לירי שבוצע לעבר כוח ישראלי סמוך לגדר באזור כיסופים, סמוך לשעה 15:30. נסיבות הירי נבדקות. עוד קודם לכן תקף צה"ל באמצעות טנק וכלי טיס מספר מטרות של חמאס, בתגובה לירי הרקטה לדרום בשעות הבוקר. את האחריות לביצוע הירי נטל ארגון סלפי ברצועה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לפני זמן קצר תקף והשמיד צה"ל באמצעות טנק עמדה של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה", נמסר מדובר צה"ל. "התקיפה בוצעה בתגובה לירי שבוצע לעבר כוח צה"ל שעבד סמוך לגדר המערכת בדרום הרצועה. צה"ל ימשיך לפעול בנחישות בכל עת לשמירת הביטחון של מדינת ישראל".

סמוך לשעה 09:00 בבוקר נשמעה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית חוף אשקלון, לאחר שבוצע ירי מרצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי ככל הנראה מדובר בנפילה בשטח פתוח. לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם. בתגובה לירי, צה"ל תקף זמן קצר לאחר מכן באמצעות טנק עמדה של חמאס בצפון רצועת עזה.

עמדת חמאס שהותקפה היום
עמדת חמאס שהותקפה בעזה | צילום:

סמוך לשעה 14:00 ביצע חיל האוויר ארבע תקיפות נוספות בצפון הרצועה: שני מוצבי חמאס, עמדת תצפית ומבנה מנהלה הותקפו. "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה", נמסר מדובר צה"ל. הפלסטינים מדווחים כי גבר כבן 70 נפצע באחת התקיפות. כמו כן דווח כי מספר ראשי צאן נפצעו ונהרגו מאש צה"ל.

בתחנת הטלוויזיה אל מיאדין בעזה דווח כי הרקטה שנורתה לעבר ישראל שוגרה מצפון הרצועה לכיוון חוף אשקלון. אחר כך דיווחו הפלסטינים על תגובת צה"ל שבמהלכה הושמדה עמדת תצפית של חמאס. במקביל, דווח על קריסה של מנהרה תת-קרקעית בשכונת סג'עייה במרכז הרצועה, ללא קשר לתקיפת חיל האוויר.

בכיר חמאס נהרג בפיצוץ בעזה

אתמול דיווחה הזרוע הצבאית של חמאס כי בכיר במערך הייצור נהרג כתוצאה מפיצוץ שארע אמש ברצועת עזה. המפקד הבכיר, מוחמד קוקא בן 44, נהרג על פי ההודעה כתוצאה מפיצוץ שאירע אמש בבניין הספינה באזור אלסודאניה בצפון עזה (לשעבר בניין המודיעין של הרשות הפלסטינית).

הפיצוץ, המוצג בדיוווחי חמאס כתאונת עבודה, גרם לקטיעת כמה מאבריו. ברשתות חמאס הוא מתואר כבכיר במערך ייצור אמצעי הלחימה של הארגון.על רקע התקרית, אומרים היום בזרוע הצבאית של חמאס כי ההכנה לקראת עימות עתידי אינה פוסקת - לא במנהרות ולא בייצור אמצעי הלחימה ולא באימונים. "כולם ממתינים ליום שבו הלוחמים שלנו יכו בהלם את הציונים ויגרמו להם לברוח בעודם מושפלים", נכתב בהודעה.

בהכנת הכתבה השתתפו ניר דבורי, תמיר סטיינמן, ירון שניידר וגאנם איברהים.