ליברמן ואל"מ חזות (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
"אל תתרגש", ליברמן ואל"מ חזות | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (שלישי) לחשיפת הקלטת הפגישה בין מח"ט כפיר אל"מ גיא חזות לאביו של החייל היורה אלאור אזריה בחדשות 2 וקרא לו "לא להתרגש מרעשי רקע". את הדברים אמר ליברמן בזמן מפגש עם חיילים מגדוד "נצח יהודה" של חטיבת כפיר, ממנה הגיע אלאור אזריה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך דבריו לחיילים, פנה ליברמן למפקד החטיבה, אל"מ גיא חזות, מפקדו של אזריה. "אל תתרגש מכל רעשי הרקע", אמר ליברמן. "אתה אמון על חטיבה מצוינת שעושה עבודת קודש יומיומית במאבק בטרור ואני מאוד מעריך גם את תפקודך וגם את התרומה של חטיבת כפיר לביטחון ישראל".

פרקליטו של אלאור אזריה, עו"ד יורם שפטל, קרא בשבוע שעבר לפרקליט הצבאי הראשי שרון אפק לפתוח בחקירת מצ"ח נגד מח"ט כפיר בגין "שיבוש חמור של הליכי משפט". במכתב ששיגר לאפק כתב שפטל כי "עסקינן בשיבוש החמור ביותר של הליכי משפט שניתן להעלותו על הדעת. צא וראה, המח"ט פנה מיוזמתו אל אבי הנאשם וזאת מאחורי גבם של סנגוריו, ומפציר בו לפטר את סנגוריו ולהימנע מהגשת ערעור, תוך מצג שקר לפיו שרת המשפטים סבורה, כביכול, שסיכויי הערעור קלושים".

"כפי שידוע לך היטב, בית המשפט העליון פסק כי כל ניסיון של איש מרות לערער בפני חשוד ו/או נאשם ו/או בני משפחתו באמון שהם רוכשים לסנגורו של החשוד ו/או הנאשם הנו מעשה שלא ייעשה", המשיך שפטל. "בהערת אגב ייאמר כי צוות הסנגוריה משוכנע כי [...] חובה בלתי ניתנת לערעור היא החובה המקצועית להגיש ערעור נגד הכרעת הדין".

אלאור אזריה (צילום: חדשות 2)
אזריה בבית הדין | צילום: חדשות 2

שפטל אף תקף את חטיבת דובר צה"ל באומרו כי פרסם "הודעה כוזבת שהרשה עצמו לפרסם כי לא העלה על דעתו כי המח"ט הוקלט על ידי בן שיחו, תרחיש המלמד על 'יושרתו' של דובר צה"ל בכל הנוגע לכל ההודעות שפרסם עד כה" בפרשה.

חשיפת הקלטות השיחה עוררו סערה ציבורית לאחר שבתחילה הכחישו בצה"ל באופן חד משמעי כי התקיים משא ומתן בין מח"ט כפיר גיא חזות לאביו של אלאור אזריה, כפי שחשף כתב חדשות 2 ניר דבורי, וטענו כי בפגישת השניים נדון רק סיוע למשפחה ולא הוצעו בה הקלה בעונש או ביטול הערעור. בפגישה הוצע למשפחת אזריה לשקול לוותר על ערעור וגם לשקול להחליף את צוות ההגנה - מה שיכול לאפשר בהמשך התחשבות בחייל, המתקת עונשו ואפילו חנינה בעתיד.