שר הביטחון נגד הרב שהתבטא נגד נשים וקהילת הלהט"ב בצה"ל: השר אביגדור ליברמן מתח אמש (שלישי) ביקורת חריפה על דבריו של הרב יגאל לוינשטיין, ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, זאת לאחר שהאחרון התבטא בגנות שירות נשים בצבא. "נשקול מחדש את מעמדו של הרב לוינשטיין והכשירות שלו להכין צעירים לשירות בצה"ל", הבהיר שר הביטחון.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מאז הקמת המדינה נשים שירתו בצה"ל ותרמו תרומה עצומה לביטחון ישראל", אמר ליברמן הנמצא בימים אלה בביקור בוושינגטון. "ההשתלחות של הרב לוינשטיין היא לא רק פגיעה בנשים בישראל, אלא פגיעה בצה"ל, במורשת של צה״ל ובערכים הבסיסיים של מדינת ישראל".

זו אינה הפעם הראשונה שהרב לוינשטיין מעורר סערה. במהלך השנה האחרונה הוא נשמע פעמיים בהתבטאויות נגד קהילת הלהט"ב, כשבין המקרים הביע התנצלות על הדברים. במהלך השבוע שעבר הוקלט הרב שוב בשיעור שהעביר בפני מאות מתגייסים במכינה הקדם צבאית "עצם", שם הוא נשמע במשך שעתיים יוצא נגד שירות בנות בצבא בכלל, ונגד לוחמות "קרקל". "שיגעו לנו את הילדות", אמר. "מגייסים לנו אותן לצבא. הן נכנסות יהודיות, אך הן לא יהודיות בקצה. כל מערכת הערכים שלהן תשתבש... סדרי העדיפויות".

בהמשך נשמע הרב אומר למתגייסים: "עכשיו אתה בוגר שנה ב', וואלה, אתה חם, לחמנייה טרייה, דוס טוב, 'דוס טרור', אתה בעד היהודים, בעד הדת, בעד אלוקים, מה שנקרא - אש. כשאתה חם מהתנור אתה בוחר אישה חמה, בדוסיות. ודאי שהיא חמה כי היא אישה, אם היא לא שירתה בקרקל. אחרת, איך תהיה חמה?".

נשים בגדוד לוחם (ארכיון) (צילום: דובר צה"ל)
"פגיעה בצה"ל כולו" (ארכיון) | צילום: דובר צה"ל"בעיתון 'במחנה', במשך 10 שנים - אני רואה רק בנות", המשיך הרב. "שאלתי את עצמי: 'יש חיילים בנים בצה"ל?' לא ראיתי אף תמונה של בן, ואם יש, זה עם בנות. וכולן עם צבעי הסוואה, וואלה, איזה רבאקיסטיות, חבל על הזמן. אמרתי לעצמי, יא אללה, מה זה כל זה? מישהו אמר לי: 'אל תדאג, הם מתאמנים לקראת החתונה, להתאפר'. לא יודע מי יתחתן איתן".

אחר כך יצא הרב גם נגד קהילת הלהט"ב בעודו עומד בפני המתגייסים. "קוראים לזה 'המשפחות החדשות', נכון?", תהה הרב מול הצעירים. "שני אבאים, כל מיני כאלה. בית משוגעים, פשוט בית משוגעים".

"להקיא את ההתבטאויות"

מלבד דבריו של שר הביטחון, אמירותיו של הרב לוינשטיין גררו שורה של גינויים במערכת הפוליטית כולה. "מי שמסית נגד צה"ל, בין אם זה שוברים שתיקה ובין אם זה הרב יגאל לווינשטיין, אסור לנו לאפשר לו להכנס לבתי ספר ולמכינות", אמר ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) שכיהן בעברו כראש אכ"א. "מי שאומר שבת שנכנסת יהודיה לצבא יוצאת לא יהודיה הוא פוגע בבנות דתיות, הוא פוגע בנשים ומעל הכל הוא פוגע בצה"ל".

ח"כ שטרן הוסיף: "אני קורא לשר החינוך בנט לשתף פעולה, בהתאם להצעת החוק שניסחנו יחד נגד פעולות מסיתות נגד צה"ל נוסח שוברים שתיקה, גם בהרחקתו של הרב לווינשטיין ממערכת החינוך ובוודאי מהמכינות הקדם צבאיות. אני קורא למנהיגי הציונות הדתית ורבניה להקיא מתוכם את ההתבטאויות מסוג זה שכמו 'שוברים שתיקה' נועדו לפגוע בצבא ההגנה לישראל".

לגינויים הצטרפה גם יו"ר מרצ זהבה גלאון, שאף קראה לפיטוריו. "צריך להעיף את הרב לוינשטיין לכל הרוחות", אמרה. "חשוב לזכור - אנחנו אלה שעדיין מממנים אותו. מחלו לו בעבר מהר מדי על שנאת להט"בים ועכשיו, בכסף שלנו, הוא יוצא לסטנדאפ השנאה המטורף שלו, מפיץ את הארס הגזעני ושונא הנשים הזה. הכל אחרי שאנחנו כבר מכירים את לוינשטיין ואת ההיסטוריה ההומופובית הסוטה שלי. החרפה הזו היא לא תורה והוא בטוח לא יכול להיות רב, לא של מכינה ולא בכלל".