הרב יגאל לוינשטיין ואביגדור ליברמן (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90)
ליברמן זימן את לווינשטיין לשימוע | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף במיל' אודי אדם, שיגר היום (שלישי) זימון לראשי ישיבת ההסדר והמכינה בעלי, זאת על רקע דבריו של הרב יגאל לוינשטיין, מראשי הישיבה, נגד גיוס נשים. "בכוונת שר הביטחון להסיר את ישיבת ההסדר בעלי מרשימת ישיבות ההסדר המוכרות", נכתב בהודעה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי האלוף אדם, מהלך ההסרה של מכינת "בני דוד" מרשימת הישיבות המוכרות יימנע "אם יימסר לשר הביטחון כי פעילותו של הרב יגאל לוינשטיין בישיבת ההסדר, כרב, מורה ומחנך תופסק לאלתר". השימוע, שיתקיים במעמד שר הביטחון אביגדור ליברמן והמנכ"ל אדם, ייערך ביום חמישי הבא (30.3) בשעה 08:45 וצפוי להיארך שעה.

"כפי שנמסר לכם, הן בתכתובות קודמות והן בשיחות שקוימו עמכם, ההשתלחויות הקשות, החוזרות ונשנות, של הרב יגאל לוינשטיין, נגד נשים המשרתות בצה"ל ונגד אוכלוסיות אחרות של משרתים", המשיך אודם. לדבריו, אמירותיו פוגעות פגיעה קשה בצה"ל ובאוכלוסיות המשרתות בו, בערכי צה"ל ובמדינת ישראל וכן בסמכות מפקדי צה"ל, בלכידות השירות ובפיקוד על המשרתים.

עוד נכתב כי "הכללתו של הרב לוינשטיין בסגל ישיבת ההסדר, מעלה חשש, כי חניכי הישיבה, שכידוע הינם חייל צה"ל בשירות משולב, נחשפים לדעות האמורות הפוגמות במטרות הלימודים בישיבת ההסדר ותבכנית הלימודים שלה, אשר אמורה לחנך לשירות ערכי ומלא בצה"ל וכיבוד הפיקוד של צה"ל וכלל המשרתים בו".

אדם המשיך: "לפני כשבוע ובעקבות ההתבטאויות האמורות, פנה השר לרב לוינשטיין ודרש את התנצלותו ועזיבת תפקידיו במוסדות עלי, אולם עד כה בחר הרב שלא לעשות כן. אשר על כן, נתבקשתי על-ידי שר הביטחון להזמינך לשימוע בפנינו בטרם קבלת החלטה בסוגיות האמורות, על מנת שתוכל להשמיע טענותיך ועמדותיך בעניין".

ליברמן ללוינשטיין: "עליך להתפטר"

לפני כשבועיים שיגר שר הביטחון אביגדור ליברמן מכתב לרב יגאל לוינשטיין ובו הוא דורש ממנו להתפטר מתפקידיו במכינה ובישיבת ההסדר. ליברמן כתב כי במקרה שלא יעשה כן הוא יפעיל את סמכותו להפסיק את ההכרה של משרד הביטחון בישיבת עלי כישיבת הסדר, ויפעל לבטל את הכרתה של עלי כמכינה קדם צבאית.

בתגובה למכתב, תקף שר החינוך נפתלי בנט את ליברמן ואמר כי הדרישה לסגור את המכינה היא "פטפטת ליברמנית טיפוסית". "הדבר האחרון שמעניין את ליברמן הוא חיילות צה"ל", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו. ליברמן צייץ בתגובה כי "בנט מגן על מי שמנסה להפוך את ישראל לאירן. אנחנו לא נאפשר זאת. בישראל נשים שוות כמו גברים ושירות צבאי הוא לכולם".

בעקבות האולטימטום של ליברמן והדרישה להתפטרות הרב לוינשטיין, גיבה ראש המכינה בעלי, הרב אלי סדן, את שותפו בהנהגת המכינה. "הוא יישאר, לא נשתף פעולה עם הדיקטטורה הזאת", אמר סדן בשיחה עם תלמידיו במכינה שפרטיה הגיעו לידי חדשות 2 Online.