פעיל דאע"ש ליד הרקטות
פעיל דאע"ש ליד הרקטות | צילום:

יומיים אחרי ירי הרקטות משטח סיני לישראל, מציג ארגון דאע"ש תיעוד של השיגורים שביצעו אנשיו. בתמונות שמפרסם ארגון הטרור נראה אחד הפעילים מכין את הרקטות ובתמונה אחרת נראות שתי הרקטות באוויר אחרי ששוגרו עם שובל אש מאחוריהן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שתי הרקטות שנורו שלשום משטח סיני לעבר ישראל התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. באזור לא הופעלה אזעקת צבע אדום משום שהמערכת זיהתה שהשיגור בוצע לעבר שטח פתוח.

שנייה לאחר השיגור לישראל
שנייה לאחר השיגור לישראל | צילום:

ממשטרת ממחוז נגב נמסר שלשום בבוקר כי "דווח על שתי נפילות רקטות בשטח פתוח סמוך ליישוב נווה בפתחת שלום. כוח חבלה של משטרת ישראל זיהה זירה אחת וכרגע בדרכו לזירה השנייה".

ירי הרקטות מגיע על רקע פרסום ביום ראשון בכלי תקשורת המזוהים עם דאע"ש שדיווחו כי מל"ט של חיל האוויר הישראלי תקף יום לפני כן חוליה של הארגון בסיני. על פי הדיווח, חמשת חברי החוליה נהרגו בתקיפה. סוכנות הידיעות של דאע"ש פרסמה כי מכונית בה נסעו אנשי הארגון הופצצה מהאוויר באזור רפיח המצרית, בגבול שבין חצי האי סיני ורצועת עזה. בהודעה נטען כי החוליה התכוונה לשגר טילים לעבר ישראל.

הירי מסיני לישראל
הירי מסיני לישראל | צילום:

היום, התייחס לטענות דאע"ש על תקיפה ישראלית בסיני גורם מצרי, שאמר כי אין שום אמת בדיווחים לפיהם חיל האוויר הישראלי הפציץ בסיני בימים האחרונים. הגורם המצרי אמר לאתר חדשות מקומי כי הובהר לישראל שאסור לה להשתמש במל"טים כדי לתקוף מטרות בחצי האי. לדבריו, ישראל דרשה לאחרונה ממצרים להגביר את אמצעי האבטחה בגבול כדי למנוע הסתננות של גורמי טרור לישראל.

לפני כשבועיים לקח ארגון דאע"ש אחריות על ירי מטח הרקטות מסיני לאילת. בסך הכל זוהו אז ארבעה שיגורים מכיוון חצי האי סיני - שלוש מהרקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל ורקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח.  לאחר השיגור כתבו כלי תקשורת המזוהים עם תומכי דאע"ש בעזה ובסיני כי "מטח של רקטות שוגר מסיני וכתש את העיר אום רשראש (אילת) הכבושה. יבורכו הידיים של הגיבורים".