ש', חיילת שמשרתת בקריה בתל אביב, בסך הכל רצתה לחזור לביתה שבגבעת שמואל אחרי עוד יום של שירות - אבל לא תיארה לעצמה שכך הוא ייגמר: כמדי יום שני עלתה על האוטובוס שלוקח אותה מהבסיס לביתה, שמסלולו עובר דרך בני ברק, אולם הפעם חסמו את דרכו מאות חרדים מהפלג הליטאי הקיצוני, שהפגינו במחאה על מעצר עריק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המפגינים הבעירו צמיגים וחסמו את מעבר כלי התחבורה, וש' - שהייתה במרחק עשר דקות בלבד מביתה - החליטה שהיא לא מעוניינת להמתין לסיום ההפגנה. לאחר שהתייעצה עם אביה, שדאג לה היות ולבשה מדים, החליטה לרדת מהאוטובוס תוך תיעוד במצלמת הסלולר של המתרחש, ליתר ביטחון.

הפגנות חרדים בירושלים. ארכיון (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
ההפגנות אמש | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

כפי שניתן לראות בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 Online, ש' ירדה מהאוטובוס והתחילה ללכת ברחוב - ותוך שניות התחילו נערים מפגינים לצעוק לעברה "שיקסע" וכי היא צריכה להתבייש בעצמה. "ממש נלחצתי", היא מספרת, "הם התחילו להתאסף סביבי ממש במהרה וצעקו עלי שאני צריכה להתבייש. במה בדיוק אני צריכה להתבייש, שאני חיילת על מדים?".

כשהמשיכה ללכת הבחינה באוטובוס שעמד במקום כשערמות של קרטונים חוסמים את נסיעתו. מיד החליטה שהיא מזיזה את הקרטונים בכדי לעזור ליושבי האוטובוס להמשיך בנסיעתם. כשהמשיכו הנערים לצעוק לכיוונה, התחילה ש' בהליכה מהירה לכיוון ביתה. "תמיד ראיתי סרטונים כאלו באינטרנט, של מפגש בין חרדים לחיילים, אבל לא האמנתי שזה יקרה גם לי", סיכמה.

48 עצורים בהפגנות

מאות חרדים מהפלג הליטאי-קיצוני הפגינו אמש במספר מוקדים ברחבי הארץ במחאה על מעצר עריק חרדי. עומסי תנועה כבדים מורגשים במרבית מוקדי ההפגנות. 48 מפגינים נעצרו סך הכול בכל הארץ, מרביתם שוחררו, 13 עדיין עצורים ויובאו מחר להארכת מעצרם.

הסרטון שהגיע לידי המשטרה (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
48 עצורים בהפגנות בי-ם | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בדרך בר אילן בירושלים עשרות מפגינים חסמו לסירוגין את הכביש וגרמו לשיבושי תנועה קשים בצירים הסמוכים. המשטרה עצרה 15 מפגינים שחסמו את הכביש. גם ברחוב שבטי ישראל בבירה ניסו מפגינים לחסום את הכביש ונבלמו על ידי המשטרה. בבית שמש נעצרו 5 מפגינים שהפרו הסדר, חסמו צירים, סיכנו את משתמשי הדרך ולא נענו להוראות השוטרים.

גם בכביש 4 באזור צומת ניצן הורגשו עומסי תנועה קשים מאותה הסיבה, וזאת לאחר שהצומת נחסם לתנועה בשל המפגינים הרבים שירדו אל הציר. כוחות תגבור של המשטרה הוזעקו למקום על מנת לאפשר פתיחת הכביש לתנועה וצמצום הפגיעה במשתמשי הדרך.  בבני ברק נעצרו 15 מפגינים בצומת הרחובות זבוטינסקי ורבי עקיבא לאחר שהפגינו ללא אישור, ורחוב רבי עקיבא נחסם לתנועה לכל אורכו והנהגים מתבקשים להשתמש בדרכים חלופיות. גם בצומת שילת שבכביש 443 גרמו המפגינים לעומסי תנועה.

מהמשטרה נמסר בתגובה להפגנות הרבות: "נפעל בנחישות כנגד כל מקרה בו יופר הסדר הציבורי ומקרה בו תקום סכנה למשתמשי הדרך. מחאה היא זכות דמוקרטית ומשטרת ישראל תאפשר קיומה של זאת, אך הפרת הסדר ופגיעה בשלום הציבור הנה עבירה פלילית".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il