יוכל להתמודד בבחירות בעוד שנה (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

פרסום ראשון: על רקע הסערה סביב פקודת השירות המשותף והתנגדות הרבנים בציונות הדתית לשירות מעורב לגברים ונשים, הרמטכ"ל גדי איזנקוט זימן קבוצה גדולה של רבנים בכירים בניסיון להשיג הבנות, בפגישה שתתקיים הערב (רביעי). את דבר הפגישה פרסם לראשונה עופר חדד במהדורה המרכזית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בין הרבנים שישתתפו במפגש בקריה גם הרב אלי סדן, שעומד בראש מכינת עלי יחד עם הרב יגאל לוינשטיין (שלא הוזמן לפגישה), הרב חיים דרוקמן - זקן רבני הציונות הדתית, וגם מיכל נגן, ראש המכינה הקדם צבאית לבנות דתיות "צהלי" ונציגים נוספים מאיגוד ישיבות ההסדר, הישיבות הגבוהות והמכינות.

יחד עם הרמטכ"ל ייצגו את עמדת הצבא קבוצה של קצינים בכירים, בראשם הרב הצבאי הראשי וראש אכ"א. לדברי גורמים המעורבים בפרטים, בכוונת איזנקוט להציע מספר תיקונים לפקודת השירות המשותף ולצרף לה נספח חדש כדי לפתור בעיות הנוגעות להמשך שירות החיילים הדתיים בצה"ל.

גם הגיוס לגדודים המעורבים בצמיחה. ארכיון (צילום: דו"צ)
צילום: דו"צ

מנגד, בקרב הרבנים, כולל מהצד הליברלי בציונות הדתית, קיים קונצנזוס נגד הפקודה (בעיקר בסוגיית השירות המשותף, בניגוד לשאלת שילוב בנות בצה"ל, בה הדעות חלוקות), והם מצפים לשינוי משמעותי יותר או לביטולה המלא.

אחד מהמוזמנים לפגישה אמר לחדשות 2 כי "אם הרמטכ"ל יבוא עם פלסטר לטפל בעורק הפצוע ושותת הדם אז כנראה שהוא לא מבין את חומרת הפציעה. שבענו הבטחות ופגישות וועדות. הרמטכ"ל הפעם יצטרך לתת ערבויות שהוא רוצה שינוי והבין את חומרת המצב". רב אחר הוסיף: "הדאגה שלנו היא לא רק לחייל הדתי אלא לאופי של הצבא. פיתרון מקומי שיעשה טובה לדוסים לא יפתור כלום. אנו נדרוש שינוי של הרוח הזו ששמה את השיוויון לפני הביטחון".