הסתה - גם נגד הרמטכ"ל (צילום: עד ראיה)
הכרזה שצולמה ליד הקרייה | צילום: עד ראיה

מחאה סוערת ומסיתה נגד בכירי מערכת הביטחון בעקבות פרשת הירי במחבל בחברון: בימים האחרונים נתלו מודעות נאצה סמוך לקרייה בתל אביב, בהן הוצג הרמטכ"ל גדי איזנקוט בתור המלך אחשוורוש. במודעות שהודבקו במקום מרכזי נכתב: "איזנקוט התפטר וקח איתך את ביבי ובוגי". את תוכן המודעה חשף הערב (שבת) ח"כ עפר שלח (יש עתיד) בתכנית "פגוש את העיתונות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

עוד הוסיפו הכותבים האנונימיים במודעה: "דם יהודי איננו הפקר, הבא להורגך השכם להורגו". כמו כן נכתב: "אפילו אחשוורוש נתן ליהודים להגן על עצמם! תתבייש". משטרת תל אביב החלה בבדיקה של המקרה: בוצעו פעולות ראשוניות של טיפול משטרה וחוקרי מז"פ נשלחו למקום.

שלח הוסיף כי הדבר אירע על רקע הגינוי של הרמטכ"ל למעשה החייל בחברון. "יש מתקפה פוליטית שמועדה לקבוע איך ייראו הערכים ואיך יתנהג צה"ל, ועם זה אסור להסכים", הוסיף ח"כ שלח בריאיון.

השר אריה דרעי מחה על הפרסום: "רא"ל גדי איזנקוט הוא רמטכ"ל מצויין. קצין ערכי, ישר ואחראי. המודעות וההסתה נגדו ראויים לכל גינוי".

חבר הכנסת עופר שלח (צילום: החדשות)
"אסור להסכים עם זה". עפר שלח | צילום: החדשות

גם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג מתח ביקורת על הדברים. "המתקפה הבוטה על ראש המטה הכללי רב אלוף גדי איזנקוט ועל צה"ל ומפקדיו, הקריאות להתפטרותו, וכרזות ההסתה ושאר הסיסמאות המיותרות שנזרקות לאוויר הן בעצם מתקפה על עצמנו", אמר הערב. "זו מתקפה על מי שמגן עלינו יום יום, שעה שעה, נלחם בנחישות במחבלים נתעבים, מכה בהם בכוח ושומר על ביטחון אזרחי ישראל מול איומים חמורים. די להשמיץ ולהטיל רפש במפקדי צה"ל ".

הערב התייחס לפרשה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שטען כי "ההתקפות על צה"ל כצבא לא מוסרי כפי שבאו לידי ביטוי בסוף השבוע האחרון הן מקוממות והפוכות מן האמת. צה"ל הוא צבא מוסרי שלא מוציא איש להורג. חיילי צה"ל בולמים בגופם התקפות טרור רצחניות על אזרחי ישראל והם ראויים לכל גיבוי. לגבי המקרה האחרון - אני סומך על צה"ל שיקיים בדיקה יסודית, אחראית והוגנת, כפי שהוא נוהג תמיד".

במקביל, עשרות התכנסו הערב (שבת) ליד הבסיס בו עצור הלוחם והפגינו למען שחרורו: המוחים הניפו שלטים בהם כינו את החייל "גיבור ישראל", "חייל שלנו אנחנו איתך" ו"הקם להורגך השכם להורגו". משפחת החייל שעל פי החשד רצח את המחבל כינסו הערב מסיבת עיתונאים וקראו לציבור: "אל תצטרפו ללינץ', שופטים אותו והוא לא יכול לדבר".