"בודקים אם הם בוגדים". יעלון | צילום: רויטרס

אחרי שכינה את חברי ארגון השמאל בוגדים, שר הביטחון חוזר בו מדבריו - לפחות זמנית: בריאיון לתכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל, התייחס הבוקר (חמישי) יעלון לסערה סביב ארגון "שוברים שתיקה" בעקבות התחקיר ששודר בשבוע שעבר בחדשות 2, ואמר כי במשרדו בודקים האם פעולותיו מהוות בגידה במדינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

" ארגון שהוציא את דיבתנו רעה בחו"ל, מטרתו לא לתקן את צה"ל. כשחברי הארגון הזה אוספים מידע על צה"ל, מדובר בעבירת ביטחון", הבהיר יעלון והוסיף כי "אם המידע הזה נמסר גם לאויב - זו בגידה, אך עצם העובדה שהוא נאגר זו עבירת ביטחון מידע".

לדברי יעלון, "אנחנו כרגע בודקים האם המעמד של חברי הארגון הזה הוא של בוגדים. מבדיקה ראשונית, הרבה מהמידע שלהם נפסל על ידי הצנזורה, נאסף מידע שלא ברשות ולא בסמכות וצריך לבדוק גם את החיילים. אני לא קורא להוציא את הארגון הזה מחוץ לחוק, אבל ההתנהלות שלהם היא בוודאי פסולה".

בתחילת דבריו, התייחס יעלון למתקפת הטרור בבריסל ולגל הטרור בישראל ואמר כי "מה שקורה באירופה הוא מלחמת עולם שלישית. עם זאת, מה שקורה בארץ הוא בשום פנים לא אינתיפאדה שלישית".

שר הביטחון התייחס גם לפרשת תא"ל אופק בוכריס והודיע כי אם ינוקה מכל אשמה - הוא ישוב לתפקיד מבצעי בצה"ל: "החקירה שלו בעיצומה, והרמטכ"ל מצא לנכון קודם כל להשעות את הקצין. יש צורך למנות מישהו אחר לנוכח התארכות החקירה - ואני מקווה שהחקירה תסתיים במהרה. הלוואי שהוא ינוקה, ואם זה יקרה - הוא יחזור לכל תפקיד".

על המלחמה בסוריה אמר יעלון כי "ישראל לא בעד ולא נגד הכוחות הרוסיים בסוריה. אנחנו החלטנו באופן ברור שאיננו מתערבים במלחמה הפנימית שם. יש לנו אינטרסים ואנחנו שומרים אותם לעצמנו. לעתים אנחנו נדרשים להפעיל את כוחנו בהתאם - במקרים בהם מופרת הריבונות, מועברים אמצעי לחימה מתקדמים או נשק כימי".