הוריו של הנאשם המרכזי בביצוע הרצח בדומא יוצאים להגנתו: הבוקר (ראשון) הוגש כתב אישום נגד עמירם בן אוליאל בגין תכנון וביצוע הרצח של שלושת בני משפחת דוואבשה. טרם הגשת כתב האישום, העבירו הוריו מסר מוקלט לכלי התקשורת בו הביעו תקווה שחפותו תוכח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו המומים ומזועזעים מהחשדות המיוחסות לבננו האהוב", מסרו, "אנו מאמינים בחפותו של בננו שתתברר בבית המשפט, ומקווים שבית המשפט ייחשף להתעללויות הקשות אותן עבר במהלך השבועות שבהן נחקר". עוד הדגישו ההורים כי הם מתנגדים לכל עימות ופגיעה בבני אדם.

דברים ברוח דומה אמרה גם רעייתו של עמירם, אוריין בן אוליאל. "בעלי נעצר על ידי השב"כ ועבר התעללות חמורה", אמרה הבוקר. "הוציאו ממנו הודעות על דברים שהוא לא עשה והכל מאינטרסים שלהם".

רעייתו של עמירם אף טענה כי ראתה כיצד הוכה תוך החרמת מצלמות שהיו באזור, בכדי שלא יהיו לכך הוכחות. "אם זה מה שהם עשו מול העיניים שלי, אז אני מתארת לי מה שעשו לו שם במרתפים", אמרה. "הוא היה בהרגשה שהוא הולך למות, הם הכו אותו תוך כדי שהוא צורח בלי רחמים. כל הסיפור הזה שקר וזו רדיפה פוליטית".

הפרקליטות תגיש נגדו כתב אישום. בן אוליאל
הנאשם ברצח עמירם בן אוליאל | צילום: חדשות

"הוא היה בבית בליל הרצח"

בריאיון ששודר במהדורה המרכזית לפני כשלושה שבועות, סיפרה אוריין בן אוליאל כי בעלה היה בכלל בבית בליל הרצח: "עד היום אף אחד לא שאל אותי איפה הוא היה בלילה של הרצח. הם יודעים שיש לו אליבי, הם יודעים שהוא היה בבית, אבל הם החליטו להפיל עליו את זה - וינסו לעשות הכל".

בית המשפחה השרוף בדומא
הבית שהוצת בכפר דומא. ארכיון | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

"אנחנו לא יודעים למה באמת עצרו אותו. הוא לא עושה דברים כאלה, הצתות, רצח, הוא לא בכיוון הזה", היא מתעקשת.

לדבריה, היא שמעה לראשונה על ההצתה והרצח בדומא בשיחת טלפון מאמה: "היא אמרה שהיה משהו בדומא, הצתה של בית. שיש התפרעויות של ערבים ושנהיה ערניים. אני סיפרתי לו, הוא לא ידע מזה". בשלב זה היא ראתה נוכחות משטרתית מוגברת, אך לא חשדה שמישהו מסביבתה הקרובה קשור למעשה: "או שערבים שרפו או שיהודים, לא יחסתי לזה יותר מדיי משמעות ולא חשבתי מי עשה זאת".

בני משפחת דוואבשה
נשרפו למוות. בני משפחת דוואבשה | צילום: חדשות

בני הזוג התגוררו בגבעות, לא רחוק מאזור הרצח, אך עזבו את המקום זמן קצר לאחר מכן. לדבריה, ההחלטה על מעבר לירושלים לא קשורה לפרשה אלא לשיקולי נוחיות ולהתייעצות עם הרב. היא גינתה מעשי רצח, והבהירה את עמדותיהן של בני הזוג: "אנחנו בכיוון של לבנות את ארץ ישראל, גם אני חושבת שצריך לגרש את האויבים, אבל אני חושבת שזה המדינה צריכה לגרש אותם וזה תפקיד של המדינה. חבל שמגיעים למצב שאזרחים צרכים לעשות מעשים כאלה".