בשב"כ פנו לגנץ לפני 5 שבועות (צילום: תקשורת שב״כ, חדשות)
ראש השב"כ הבא. נדב ארגמן | צילום: תקשורת שב״כ, חדשות

נדב ארגמן שהוכרז הערב (חמישי) כראש השב"כ הבא ניצב בפני תקופה קשה ומאתגרת, אך הוא כבר צלח כמה תקופות שכאלו במהלך הקריירה, כמו למשל במהלך מבצע "צוק איתן" ובמהלך האינתיפאדה השנייה, אז הוא הוביל את מבצעי השב"כ נגד הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

בשב"כ מגדירים אותו מנהיג מוביל, בעל תכונות טובות ומובילות לוחמים אחריו. הוא ייכנס לנעליו של יורם כהן כדי להמשיך את אותה עשייה שהשב"כ מופקד עליה - סיכול הטרור ופגיעה בו. זה הולך ונעשה מורכב בגלל כל מה שקורה בסביבה של ישראל - בעיקר דאע"ש - ומן הסתם, במהלך כהונתו של ארגמן יעבוד השב"כ הרבה יותר במרחב הסייבר.

ארגמן, בן 55, נשוי ואב לשלושה ילדים, הוא בן קיבוץ חמדיה שבעמק בית שאן. בצעירותו עבד בבקר בקיבוץ ובשנת 1978, עם גיוסו לצה"ל, הצטרף ארגמן לסיירת מטכ"ל. כעבור חמש שנים הוא התגייס לשב"כ ושירת במגוון רחב של תפקידים מבצעיים.

ראש השב"כ נדב ארגמן (צילום: תקשורת שב"כ)
משרת בשב"כ מאז 1983. ארגמן | צילום: תקשורת שב"כ

מראשות אגף המבצעים - ועד לראשות הארגון

בין 2003 ל-2007 כיהן ארגמן כראש אגף המבצעים בשב"כ, ולאחר מכן שימש כנציג השב"כ בארה"ב למשך ארבע שנים. עם שובו ארצה הוא מונה לתפקיד סגן ראש שירות הביטחון הכללי במשך שלוש שנים.

בספטמבר 2014 הושאל ארגמן לוועדה לאנרגיה אטומית, ובספטמבר 2015, חזר לתפקידו כסגן ראש שירות הביטחון הכללי בעקבות בקשתו של ראש השירות יורם כהן, עם מינויו של רוני אלשיך למפכ"ל המשטרה.

לארגמן תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה, תואר שני במדעי המדינה ותואר שני נוסף בביטחון ואסטרטגיה מאוניברסיטת חיפה, אותו סיים בהצטיינות יתרה, במסגרת הלימודים במכללה לביטחון לאומי.

מראש אגף המבצעים לראש הארגון (צילום: תקשורת שב"כ)
מראש אגף המבצעים לראש הארגון | צילום: תקשורת שב"כ

"ארגמן יוביל את הארגון בהצלחה בהתמודדות עם האתגרים"

במערכת הפוליטית מיהרו לברך הערב על מינויו של ארגמן. "בפני שירות הביטחון הכללי ניצבים אתגרים כבדים במאבק בטרור ובהגנה על ביטחונם של אזרחי ישראל, ואין לי ספק שנדב ארגמן יוביל את הארגון בהצלחה בהתמודדות עימם", אמר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון. "נדב הוא איש מבצעים רב פעלים ועתיר ניסיון, שביצע בשב"כ תפקידים מרכזיים אשר יסייעו לו כראש הארגון".

שר המודיעין והתחבורה ישראל כץ אף התקשר לארגמן ושוחח עמו. כץ איחל לו הצלחה וציין כי "בתקופה מאתגרת זו, של איומים וטרור מבית ומחוץ, יש לשירות הביטחון הכללי משקל מיוחד בהגנה על מדינת ישראל ואזרחיה", וכי הוא משוכנע שארגמן ימלא את תפקידו על הצד הטוב ביותר.

גם מהאופוזיציה הגיעה ברכה. יו"ר האופוזיציה והמחנה הציוני, ח״כ יצחק הרצוג, אמר כי "ארגמן איש ראוי ובעל ניסיון רב בשמירה על ביטחון אזרחי ישראל, ואין ספק שיביא את ניסיונו זה גם לתפקיד ראש השירות אליו ייכנס בעוד מספר חודשים. הצלחתו - הצלחתנו".