"מאוכזב מהמערכת". חיימוב
"מאוכזב מהמערכת". חיימוב | צילום:

אדם חיימוב הוא לוחם משמר הגבול שנפצע בפעילות מבצעית סמוך לנעלין לפני שמונה שנים ונזקק לטיפול רפואי. כעת, כשהוא משוחרר כבר חמש שנים, דורשים ממנו במגן דוד אדום, שהעניק לו את הטיפול עד הגעתו לבית החולים, את התשלום עבור שירותי האמבולנס.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

בפוסט שהעלה לחשבון הפייסבוק שלו תיאר חיימוב כיצד נפצע, באוגוסט 2008. "יצאנו להפרות סדר בנעלין כמו בכל יום שישי", הוא כתב. "מי שמכיר את הגזרה יודע שההפרות סדר בנעלין מאוד מסיביות אך גם רגישות. בזמן הפעילות נפצעתי בידי מסלע שזרק עליי אחד המתפרעים". חיימוב נפל לקרקע ולא יכול היה להזיז את ידו, שהחלה להתנפח. "תוך מספר דקות הגיע אמבולנס שפינה אותי לבית החולים", סיפר.

מספר שבועות לאחר מכן הסדיר חיימוב את כל המסמכים הרפואיים דרך החובש הפלוגתי, שאמור היה לטפל בנושא מול צה"ל. אך ככל הנראה בכך לא היה די. לפני כשנה קיבל חיימוב מכתב ממד"א ובו דרישה לתשלום של כאלף שקלים. בתגובה הוא שלח בשנית את כל אותם המסמכים שהעביר לחובש הפלוגתי ובכך חשב שהסתיים העניין. אך אתמול קיבל חיימוב מכתב נוסף ממד"א, ובו דרישה נוספת לתשלום.

דרישת תשלום ממד"א
דרישת תשלום ממד"א | צילום:

"שלוש שנים שירתתי כלוחם תוך כדי סיכון חיי ממשמרת למשמרת, בידיעה שאני מגן על המדינה שלי בלי לחשוב פעמיים", כתב עוד חיימוב. "עכשיו אני מאוכזב מהמערכת, אין לי למי לפנות".

מצה"ל נמסר בתגובה: "המקרה ייבדק ויטופל לפי הצורך".