הנער שנדקר ברמלה
הנער שנדקר ברמלה משחזר | צילום:

הילד תושב העיר רמלה שנדקר בשבוע שעבר על ידי בן 17 מג'ואריש משחזר לראשונה את האירוע ומספר את שעבר. "הייתי בדרך למכולת, הוא רדף אחריי ודקר אותי בבטן", אמר הילד. "הוא דיבר בערבית ודקר אותי שוב בגב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בן ה-11 ובני משפחתו בטוחים שמדובר באירוע על רקע לאומני. "הילד הסתובב עם כיפה ונדקר רק בגלל שהוא יהודי - אין שום רקע פלילי", טען עורך הדין אלון קריטי המייצג את המשפחה. אמו של הילד היא זו שמצאה אותו לאחר האירוע. בשיחה עם חדשות 2 Online היא סיפרה על רגעי האימה בהם היתה בטוחה שהיא מאבדת את בנה ואמרה: "נבהלתי כשראיתי את הבן שלי מגיע מלא בדם - הייתי בטוחה שהוא ימות לי בידיים. זה ילד שלא הסתכסך עם אף אחד, הוא ילד טוב".

בשיחה השתתף גם הילד הפצוע עצמו שהבהיר כי לדעתו מדובר באירוע על רקע לאומני. הוא טוען כי הבחין בחשוד ממרחק בעת שהלך למכולת ותכנן לחזור הביתה בריצה. "אני רצתי והוא רדף אחרי, הוא השיג אותי ואז שאל אותי אם יש לי סיגריה ומצית, עניתי לו שלא ואז הוא דקר אותי בבטן", סיפר הילד.

הפצוע מסביר כי לאחר שנדקר והתקפל על הרצפה החשוד דקר אותו פעמיים נוספות בגבו. "הוא דיבר הרבה בערבית תוך כדי", הבהיר הפצוע.

רגעים לאחר הדקירה ברמלה, בשבוע שעבר (צילום: איחוד הצלה)
רגעים לאחר הדקירה ברמלה, בשבוע שעבר | צילום: איחוד הצלה

 

לפני כשבוע נדקר הילד בגבו ונזקק לטיפול רפואי. צוות מד"א שהוזעק לביתו העניק לו טיפול והגדיר את מצבו בינוני, כשהוא סובל מחתך בגב. הוא פונה לבית החולים אסף הרופא.

הילד סיפר לאמו שערבי דקר אותו באמצעות חפץ חד לאחר שהגיע מדמם לביתו. אמו הזעיקה מיד את כוחות מד"א ואלו עדכנו את המשטרה, שעצרה קטין בן 17, תושב העיר, בחשד לתקיפה. לטענת הילד, לא הייתה היכרות מוקדמת בינו לבין התוקף.

זירת האירוע ברמלה, בשבוע שעבר
זירת האירוע ברמלה, בשבוע שעבר | צילום:

במשטרה עדיין בוחנים את כל הכיוונים - הן הפלילי והן הלאומני, ועדיין קיימת מחלוקת בין המשטרה לשב"כ בנוגע לרקע לאירוע. בעוד במשטרה סבורים שמדובר באירוע פלילי, השב"כ מעוניין לחקור את הצעיר התוקף שוב באמצעות אנשיו.