אזריה בבית הדין הצבאי, היום (צילום: רויטרס)
הירי שזכה לביקורת עולמית | צילום: רויטרס

המשפחה מאשימה - ועברו של החייל נחשף: מעצרו של הלוחם שחשוד ברצח המחבל הפלסטיני הוארך, וכעת צצות התבטאויות בעייתיות וגזעניות של החייל. במקביל, משפחתו נערכת למאבק ציבורי למענו - ואחותו אף פרסמה סטטוס מאשים בו טענה כי המערכת "הפקירה את אחי הקטן".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

בקיץ 2014, ביום בו נמצאו גופות שלושת הנערים (גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח) שנחטפו ונרצחו, כתב החייל - במסר שהוגבל לחבריו - "יהיה זכרם ברוך כהנא צדק". חודש וחצי לאחר מכן, במהלך מבצע צוק איתן, כתב החייל: "מה הפסקת אש, כנסו באמא שלהם". במקרה אחר, לאחר שבית"ר ירושלים ניצחה את בני סכנין במשחק טעון, כתב החייל: "תודה לך בית"ר על הניצחון על הישמעאלים".

היום צפויה משפחתו של הלוחם למסור הצהרה בשמו, בזמן שמעצרו הוארך לצורך המשך החקירה. אחותו כתבה היום בעמוד הפייסבוק: "אחי הקטן ירה במחבל שבא עם סכין לרצוח כוח של צה"ל בחברון ופתאום הוא חשוד ברצח".

"המערכת מאשימה את אחי החייל ברצח של מחבל שבא לרצוח. זה אבסורד, אני ומשפחתי מזועזעים", הוסיפה. לדבריה, "שני בכירים במערכת הפוליטית מיהרו לחרוץ את דינו עוד בטרם מסר גרסה לחוקרים אחרי האירוע. אותם בכירים הפקירו את אחי הקטן. אני מרגישה שהוא היה פיון שלהם בשדה הקרב וברגע שמשהו קרה הם נבהלו. ממי? מגורמים קיצוניים שהסתערו על צה"ל כדי להכפיש אותו והפכו את אחי לשעיר לעזאזל. זה לא הוגן, לא ערכי ולא מוסרי".

"שלחתם ילד להגן על עם ישראל, תגנו עליו כשקורה משהו. זה לא קרה בטיול שנתי, גם לא באימון, זה קרה בזירת פיגוע. אחי הקטן, שהובא אזוק אתמול לבית הדין הצבאי, לא ציפה לקבל צל"ש על הריגת המחבל, הוא כן ציפה להליך הוגן ואנחנו ציפינו לתמיכה מינימלית של המערכת", הוסיפה האחות הזועמת. "לא ייתכן שהמערכת תפנה עורף לבן שלכם בעת צרה - כי כרגע אנחנו מרגישים שאת הסכין שהמחבל שמט על הכביש בחברון, המערכת תקעה לאחי הקטן בגב: אף טלפון מגורם רשמי, צבאי או ממשלתי, אף ביקור, אף תדרוך, אף שיחה".

אין תמונה
הסטטוסים שפרסם הלוחם

"אתה, שר הביטחון, מיהרת לצלם כתב אישום מוסרי נגד אחי"

בדבריה האשימה האחות את שר הביטחון יעלון, שלטענתה, מיהר לחרוץ את דינו של אחיה: "הרוח הישראלית, שאני חשה באלפי דפי פייסבוק, של אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד, צריכה להנחות גם את אלה שמיהרו לתלות את אחי בכיכר העיר, בעיקר את מי שעומד בראש המערכת הביטחונית, שבעצמו ידע לחסל מחבל בידיים, כי הוא ידע שמדובר ברוצח שמתכוון לרצוח ישראלים. אתה, אדוני שר הביטחון, שמיהרת לצלם סרטון ובו כתב אישום מוסרי נגד אחי, צר לי אבל זה היה מאוד לא מוסרי לפני תחקיר ראשוני. אני מקווה שיהיה בך העוז לתקן".

"אני מאמינה שאחי הקטן הרגיש על הכביש בחברון שהחברים שלו והוא בסכנה ברגע שהמחבל זז על הכביש חי והיה חשש שהוא מסתיר מתחת למעיל חגורת נפץ. אין לי ספק שאחי הקטן, שאגב קיבל חייל מצטיין גדודי, הרגיש שהוא עושה את הדבר הנכון כחייל צה"ל שנמצא בזירת פיגוע חמה. חבל, כואב לי שגורמים מסוימים בחרו בצד של המחבל והטרור ושלחו את אחי להתמודד עם חשד לרצח, כבול באזיקים במדי צה"ל. אבל נתמודד, בעזרתכם, החיזוק שלכם".