נערה פלסטינית בת 13 נורתה הבוקר (שבת) למוות על ידי מאבטח חמוש ביישוב ענתות, כשניסתה לבצע פיגוע דקירה. סרטוני מצלמות אבטחה תיעדו את הדרמה בכניסה ליישוב ומראים כיצד למרות קריאותיו של המאבטח, המחבלת רצה אחריו בסכין שלופה לעבר שער היישוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד ניתן לראות את הנערה כשהיא מתקרבת לכיוון השער. כשהיא במרחק של כ-100 מטרים מעמדת האבטחה , היא נעמדת ומסתכלת פנימה אל עבר היישוב, המאבטח שחושד בה מתקרב לעברה. הוא קורא לה לרדת על ברכיה והיא אכן עושה זאת, אך כעבור כמה שניות היא שולפת סכין ומתחילה לרוץ לעברו.

המאבטח רצה עם הנשק
המאבטח רצה עם הנשק | צילום:

בשלב הראשון, המאבטח לא יורה לעבר הנערה, אלא רץ לאחור לכיוון שער היישוב עם נשק שלוף. מיד לאחר מכן, כשהמחבלת ממשיכה לרוץ עם הסכין לכיוונו ואף חוצה את השער, הוא יורה לעברה כדור אחד ופוצע אותה אנושות. זמן קצר לאחר מכן, נקבע מותה במקום.

"המאבטח גילה עירנות ומקצועיות ועשה את כל שביכולתו לעצור את האירוע", אמר רבש"צ היישוב ענתות, תומר שפירא. "כאשר לא עלה בידו והמחבלת הייתה נחושה לתקוף אותו, רצה לעברו וחדרה ליישוב, לא נותר לו אלא לבצע ירי והוא אכן ביצע ירי של כדור בודד על מנת לבלום ולעצור אותה מלפגוע בו".

זירת האירוע, הבוקר (צילום: דנה בן יהודה)
המחבל נורתה וחוסלה | צילום: דנה בן יהודה

מוקדם יותר הבוקר נמסר ממחוז ש"י כי מתחקור ראשוני עולה שהמחבלת, נערה בת 13, יצאה מביתה בכפר ענתא עם סכין, לאחר שרבה עם בני משפחתה וכי בכוונתה היה למות. אביה של הנערה, שחיפש אותה והגיע לזירה זמן קצר לאחר ניסיון הדקירה, נעצר והועבר לחקירת המשטרה בתחנת מעלה אדומים.

בראשית השבוע נרצחה דפנה מאיר, בת 38, בפיגוע דקירה ביישוב עתניאל שבדרום הר חברון. כוחות הביטחון תפסו את המחבל, נער בן 16, יומיים לאחר הפיגוע בזמן ששכב במיטתו. מחקירת האירוע עלה כי הוא הצליח להיכנס לביתה של מאיר כשהוא חמוש בסכין, ודקר אותה מספר פעמים בפלג גופה העליון לעיני בתה בת ה-15.

זירת האירוע, הבוקר (צילום: מצב ביטחוני גלובלי)
זירת האירוע, הבוקר | צילום: מצב ביטחוני גלובלי

יום למחרת נפצעה באורח בינוני מיכל פרומן, בת 30, הנמצאת בהיריון, לאחר שהותקפה בידי מחבל בן 17, חמוש בסכין שדקר אותה בכתפה, ביישוב תקוע בגוש עציון. היא פונתה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. תושב המקום פתח באש לעבר המחבל וניטרל אותו.