זירת הפיגוע, הבוקר
זירת הפיגוע, הבוקר | צילום:

גל הטרור נמשך: לוחם משמר הגבול כבן 20 נפצע הבוקר (שבת) סמוך לשעה 8:00 באורח קל בפיגוע דקירה סמוך למערת המכפלה בחברון. המחבל הדוקר, עבדאללה אלג'ולני, נער בן 17 מחברון, נוטרל ומותו נקבע במקום.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו טיפול רפואי לצעיר הפצוע ופינו אותו לבית החולים שערי צדק בירושלים, כשהוא סובל מחתך בפניו, ונמצא בהכרה מלאה.

המחבל נוטרל
המחבל נוטרל | צילום:

ממשמר הגבול נמסר כי המחבל החמוש בסכין עורר את חשדם של השוטרים במחסום והתבקש להזדהות. הוא הציג לבקשתם תעודה מזהה, אך לפתע שלף גם סכין והחל לדקור את אחד הלוחמים בראשו. יתר הלוחמים הגיבו בירי לעבר המחבל וכאמור נטרלו אותו.

"אנו עדים לניסיונות חוזרים ונשנים לפגוע באזרחים ובכוחות הביטחון המאבטחים את גזרת חברון וסביבותיה", אמר מפקד הפלוגה. "עירנות הלוחמים והמענה המקצועי והמהיר הביאו ללא ספק לסיומו של האירוע בפציעות קלות בלבד ומנע פגיעה באזרחים נוספים".

המחבל עבדאללה אלג'ולני
המחבל עבדאללה אלג'ולני | צילום:

אתמול סיכל צה"ל ניסיון פיגוע דקירה בצומת גוש עציון. מחבל פלסטיני הגיע ברכב לצומת, ירד מרכבו וניסה לדקור חיילי צה"ל מגדוד "חרוב" שאיבטחו את הצומת, אז הגיב הכוח בירי לעבר המחבל וחיסל אותו. איש לא נפגע מכוחותינו.

זמן קצר בלבד לפני כן סיכל כוח צה"ל מגדוד "דוכיפת" ניסיון פיגוע נוסף, הפעם בכניסה לאזור התעשייה שער בנימין, לאחר שעצר שני צעירים פלסטינים כשברשותם סכינים. השניים נעצרו לאחר שעוררו את חשדם של החיילים ומחקירה ראשונית עולה כי תכננו לבצע פיגוע.

עוד עלה מהחקירה כי מדובר בשני קטינים שירדו מרכב פלסטיני בכניסה לאזור התעשייה, והחלו להתקרב לעבר כוח צה"ל השומר על המתחם, דבר שעורר את חשדם של החיילים. הכוח החליט לערוך חיפוש על השניים וביצע נוהל מעצר חשוד ללא ביצוע ירי, אז השליכו השניים את הסכינים על הרצפה. הם נעצרו והובאו לחקירה בתחנת בנימין.