הותרו לפרסום שמותיהם של שני חיילי צה"ל שנהרגו בתקרית בגבול הצפון: במארב חיזבאללה הבוקר (רביעי) בהר דב נהרגו סרן יוחאי קלנגל, מפקד הפלוגה המסייעת בגדוד צבר של גבעתי, וסמל דור חיים ניני. סרן קלנגל הועלה לדרגת רב-סרן לאחר מותו, סמל ניני הועלה לדרגת סמל-ראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סרן קלנגל, בן 25 מהיישוב הר גילה הסמוך לירושלים, הותיר אחריו זוג הורים, ארבעה אחים ואחות, אישה בהיריון ותינוקת בת שנה. ביום העצמאות האחרון זכה לאות מצטיין הרמטכ"ל. הלוויתו תתקיים מחר בשעה 11:00 בהר הרצל.

סמל דור חיים ניני, בן 20, התגורר במושב שתולים בדרום והניח אחריו זוג הורים. הוא יובא למנוחות מחר בשעה 14:30 במקום מגוריו.

אביאל ניני, אחיו הגדול של סמ"ר דור ניני, ספד לו: "אח שלי הקטן הוא אח גדול. הוא הגיבור של המשפחה שלנו. הוא עבר את צוק איתן וחודש וחצי לא ישנו בלילות, רק התפללנו כל יום שיחזור. כשחזר מהמלחמה עשינו בשבילו מסיבה עם כל החברים, עם כל המשפחה".

אביאל סיפר על חייל שאהב את הצבא ותמיד רצה לעזור לאחרים. "אח שלי הקטן הוא גיבור, הוא לוחם. הוא אהב את הצבא ותמיד היה אומר "הצבא בשבילי זה דבר חשוב". הוא לא פחד משום דבר. תמיד רק רצה לעזור לחיילים והיה מוקף מלא חברים. ילד שמח, שהצבא בשבילו היה דבר גדול."

לימור אביזרד, בת דודתו של ניני, הוסיפה: "אנחנו כועסים על מה שקרה, אבל עוד לא חושבים על זה. אנחנו חושבים בעיקר על מה שהיה בדקות האחרונות שלו.

"הוא הגיע צפונה רק אתמול בלילה, בערך ב-2 לפנות בוקר . לפי מה שאנחנו יודעים כשבעקבות הכוננות הם היו אמורים להישאר שם בתקופה הקרובה. דור היה מלך, גיבור ישראל. הוא עבר את צוק איתן בגבורה ולקח את הכל בקלילות. כל פעם שהתקשרנו אליו הוא רק אמר לנו 'אל תדאגו, הכל בסדר, קטן עליי, אני חוזר הביתה'".

סמל-ראשון דור חיים ניני ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
דור חיים ניני ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות
זירת התקרית, היום
זירת התקרית, היום | צילום:

נתניהו בדיון הערכת מצב בקריה: "האחראי למתקפה ישלם את מלוא המחיר"

מוקדם יותר כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו הערכת מצב ביטחונית בקריה בתל-אביב בהשתתפות שר הביטחון משה יעלון, הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, ראש השב"כ יורם כהן ונציגי גופי הביטחון. בפתח הדיון אמר ראש הממשלה נתניהו: "אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחות הנופלים ואיחולי החלמה שלמה לחיילנו הפצועים. מי שעומד מאחורי ההתקפה היום ישלם את מלוא המחיר".  

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הוסיף: "אירן וחיזבאללה מנסות, וימשיכו לנסות, לפגוע בישראל בכל דרך שהיא, מרמת הגולן ובוודאי מלבנון, באמצעות תשתיות טרור חסרות מעצורים שמטרתן לפעול נגד מטרות צבאיות ואזרחיות. אנו נמשיך לרדוף, בכל עת ובכל מקום, את הטרוריסטים ושולחיהם, ונניח ידנו על כל מי שמבקש לשבש את חייהם של אזרחי ישראל.

"מדינת ישראל תגלה אפס סובלנות כלפי ארגוני הטרור, כפי שנהגנו עד כה, ותדע לפעול בעוצמה ובנחישות כלפי כל מי שיאתגר אותה וינסה לפגוע באזרחיה. לא נאפשר לארגוני טרור ומדינות סוררות לפגוע או לנסות לפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל".

יעלון קרא לתושבי הצפון "להמשיך בשגרת חייהם ולהיות קשובים להנחיות צה"ל אם תהיינה כאלו. אנו ממשיכים לפעול בנחישות, באחריות ובשיקול דעת כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל".

שבעה חיילים נוספים נפצעו במתקפה המשולבת שבה פתח חיזבאללה בגזרת הר דב. הם פונו לקבלת טיפול בבתי החולים ומצבם מוגדר קל-בינוני.

הרכב המפויח (צילום: חדשות 2)
הרכב המפויח | צילום: חדשות 2
596993
צילום:
קצין מצטיין. יוחאי קלנגל
קצין מצטיין. יוחאי קלנגל | צילום:

מסרים בין חיזבאללה לישראל: הסבב הנוכחי הסתיים

בתוך כך, בשעות האחרונות הועברו מסרים בין ישראל לחיזבאללה באמצעות האו"ם שלפיהם הסבב הנוכחי הסתיים וכי אין בכוונת הצדדים להסלים את המצב. בעקבות ההסלמה בצפון, צה"ל הכריז על המרחב שבין דפנה למסעדה כשטח צבאי סגור.

שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור, העביר מסר למועצת הביטחון של האו"ם לפיו לישראל שמורה הזכות להגנה עצמית בעקבות תקיפת חיזבאללה. "ננקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו ולא נעמוד מנגד בזמן שארגון הטרור פוגע בישראלים", הבהיר פרושאור.