פינוי פצוע, ארכיון (צילום: אלדד)
פינוי חייל פצוע, ארכיון | צילום: אלדד

בהפרש של כמה שעות, הרוג ושלושה פצועים בקרב כוחות הביטחון בשל תאונות נשק: שני חיילי צה"ל נפגעו קל במהלך אימון של כוח מבה"ד 1 בבסיס צאלים, לאחר שמקלע כבד התפוצץ בעקבות תקלה. הם פונו לקבלת טיפול רפואי בית החולים. המקרה אחרון מצטרף לשני מקרים שונים שאירעו הבוקר, שבהם נהרג שוטר מג"ב מפליטת כדור וחייל אחר נפצע מירי. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקרה האחרון, התרחשה תקלה במקלע כבד מסיבה שעדיין לא ברורה במהלך האימון בבסיס צאלים, וכתוצאה אירע פיצוץ שהביא לפציעתם של שני החיילם מרסיסים.

מוקדם יותר הבוקר נהרג לוחם מג"ב, סמל שני אבי גרונוב בן 19, שנורה בשוגג בראשו כתוצאה מפליטת כדור של חברו בבסיס משמר הגבול הסמוך ליד מרדכי. הוא פונה על ידי צוות מד"א שהוזעק למקום והועבר לבית החולים ברזילי כשהוא מורדם ומצבו לא יציב.

למרות פעולות ההחייאה של צוות מד"א והטיפול הרפואי שקיבל השוטר כבר בשטח, רופאי בית החולים קבעו את מותו, מיד כשהגיע לחדר המיון. גורונוב יובא מחר למנוחות, בשעה 15:30 בחלקה הצבאית של בית העלמין בשדרות.

נורה למוות בבסיס, אבי גרונוב (צילום: דוברות משטרת ישראל)
הלוחם שנהרג, סמ"ש אבי גרונוב | צילום: דוברות משטרת ישראל

גרונוב שירת כלוחם ביחידה סמ"ג 5 של מג"ב דרום. הוא הותיר אחריו הורים ושתי אחיות. המחלקה לחקירת שוטרים פתחה בתחקיר האירוע.

בתקרית נפרדת, שאירעה בבסיס הצבאי להכשרה של ההנדסה הקרבית (בהל"ץ) סמוך לעובדה, נפצע חייל קל מרגלו מירי. ככל הנראה, הוא נפגע בתאונת אימונים.

לאחר שקיבל טיפול ראשוני על ידי אנשי מרפאת הבסיס פונה החייל לבית החולים יוספטל באילת. בצבא פתחו בתחקיר של התקרית.