החשוד בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
החשוד בבית המשפט | צילום: חדשות 2

ראש אגף המודיעין, אלוף הרצי הלוי, נפגש היום (ראשון) עם הקצין הבכיר החשוד בשורת עבירות מין בקטינים והודיע לו על החלטתו להשעותו מתפקידו. הרמטכ"ל גנץ אישר את ההמלצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר צה"ל נמסר כי "צעד פיקודי ננקט עקב מעשים המיוחסים לקצין אשר אינם תואמים את אמות המידה המצופות מקצין בדרגתו ובמעמדו". לפני כשבועיים, במהלך דיון בהארכת מעצרו, חשפה המשטרה כי הקצין חשוד בביצוע עבירות מין ביותר מ-10 קטינים בני 14-16.

"דיברתי על סדום ועמורה אבל המצב חמור כפליים", אמר במהלך הדיון נציג המשטרה רונן שמרי. "מדובר בקצין בכיר שעל פי החשד יצר קשרים עם ילדים בני 15 שלומדים בבית הספר, הוא שאל אותם איפה הם לומדים. אני אבא לילדים ואני עם צמרמורת. כשראה שמדובר בבני 15 היה צריך להפסיק". אחד החשדות המיוחסים לקצין הוא ביצוע מעשה סדום.

במשטרה אומרים כי החשוד התכתב עם יותר מעשרה קטינים ועם חלקם אף ערך שיחות וידאו. בצ'טים טען החשוד כי הוא בן 37 והציג את עצמו תחת הכינוי "הקצין". במהלך הדיון הגישה המשטרה לבית המשפט פלטים של התכתבויות ותמונות מתוך מחשבו של החשוד. השופט ירון גת הדגיש בהחלטתו כי כשהדבר נוגע לקטינים בני פחות מ-16, לא הכרחי שהחשוד ייפגש עמם על מנת שהעבירות יוגדרו מעשים מגונים.